Головна > Блог > Суворе місто Дніпро

Суворе місто Дніпро

Раніше я уявляв Дніпро як суворе та сіре місто, де по вулицях їздять квадратні трамваї КТМ-5, навколо стоять квадратні заводські будівлі, а коло них ходять суворі пацанчики в смугастих абібасах. Власне, десь так воно і було вранці, коли я виліз із жаркого вагону в приємну світанкову прохолоду і пішов шукати потрібну маршрутку. Але, як виявилося згодом, цікаве було зовсім поруч, просто я не в ту сторону спочатку прямував.

1. Отже, сьогодні я вам покажу щось цікаве в цьому суворому місті.

Пам'ятки Дніпропетровська

2. Почнемо, звісно, з набережної. Вона з одного боку краща, ніж у Києві в районі Поштової площі, бо тут немає транзитної автостради, та-й місця більше. До речі, тут немає ніякого водосховища, тому до протилежного берега не так і далеко.

 

3. З іншого боку, тут вкрай мало смітників і паркуються всякі мудаки. А ще вона заліплена дебаркадерами – в Києві їх хоч трохи розгребли.

Набережна

4. Архітектура на березі сувора. Дніпропетровський архітектор побував у Куала-Лумпурі, його вразили вежі Петронас і він вирішив збудувати щось таке в себе. Вийшло дещо менше, але, в цілому, схоже – будівлі логічно називати ДніпроПетронас. Поняття єдиного стилю? Ні, не чули.

Башти Дніпропетровська

5. Ось відомий Монастирський острів, на якому є монастир і водоспад, під яким купаються люди. Між островом та берегом водяться великі соми, тому плавати тут заборонено, пляж знаходиться з іншого боку.

Монастирський острів

6. Тут поруч Фестивальний причал – судна тут не стають, проте всякі свята проводять часто. Іще тут колись була скляна куля, зараз від неї лишилася лише східчаста підставка, з якої я знімав. Кажуть, що кулю розбив якийсь божевільний.

Набережна

7. Йдемо вглиб міста, ось Преображенський кафедральний собор, він бемкає дзвіницею. Він мав бути кули більшим, проте не стало грошей на добудову. Поруч верстовий стовп Катерини №2, цілих таких лишилося мало.

Преображенський кафедральний собор

8. В місті є кілька парків, зокрема, парк Шевченка, де проводилися всякі дитячі розважаловки.

Парк Шевченка

9. І парк Глоби. Лазаря Глоби, був такий козацький сотник. В ньому є дитяча залізниця. Місто не може бути поганим, якщо в ньому є дитяча залізниця. Дніпро – хороше місто, тільки завелике для мене.

Дитяча залізниця

10. Тут, також, є озеро з катамаранами. М-м-м-м.

Озеро в парку Глоби

11. Далі підемо трішки не по порядку. Діорама битви за Дніпро і зенітні ракети, що націлені в неї. Організатори експозиції не подумали про фотографів.

Зенітки

12. Маленький танчик. Якщо мене читають любителі радянської гілки у WOT, скажіть, що це, бо забув.

Маленький танчик

13. Середній танчик. Ну ок, Т34-85, цей я пам’ятаю.

Т34-85

14. Всякі гармати. Великі…

Велика пукавка

15. … і тоненькі. Знову-ж, дивляться в дерева, або іще кудись, фотографувати важко.

Маленька пукавка

16. Досліжник-етнограф професор Дмитро Яворницький являється авторитетним знавцем українського козацтва. Тут є його музей і садиба.

Пам'ятник Яворницькому

17. Поруч з музеєм кам’яні сарматські баби з обвислими сіськами. Пуш-апів тоді не придумали.

Сарматські баби

18. А звідси дніпровська хунта стріляє по руському міру. Маленька ракета націлена на Донецьк, дві більші долетять до Москви. А щоб не було обпаленої землі (плитку вони знесуть реактивним струменем), карателі вигадали запускати ракети великою рогаткою – замість мінометного старту.

Ракети

19. В Дніпрі багато пам’ятників. Від молодого Шевченка…

Пам'ятник молодому Шевченку

20. … до пам’ятці збіговиську більшовиків.

Більшовицький пам'ятник

21. А також тут побував відомий російський поет африканського походження.

Афропоет

22. Знову більшовицька хунта наставила своїх пам’яток. Це поштове відділення.

Пошта

23. Один із центральних проспектів – Карла Маркса – прикольний, із бруківкою та густими кронами дерев.

Проспект Карла Маркса

24. У Львові, в Києві і в Одесі ми всі звикли до розцяцькованих оперних театрів з ліпниною та іншими скульптурними понтами. Суворий дніпровський оперний театр не відполікає глядача від краси акторської гри всяким непотребом. Так, це оперний театр.

Оперний театр

25. Іще на проспекті видно будівництво метро. Кожен новий мер обіцяє його добудувати. Тому, якщо якийсь придурок візьме і добудує, то наступні кандидати в мери його вдушать – не буде що обіцяти. Якщо серйозно, то добудоване метро було-б гарним транспортом для студентів.

Будівництво метро

26. У Дніпрі збереглося немало старої архітектури.

Архітектура

27. Якщо не помиляюся, це колишній будинок терпимості.

Будинок терпимості

28. Дивлячись на ці фасади з балконами, хочеться взяти великого ломика і поздирати кондиціонери.

Балкони

29. Цей більш доглянутий, проте, усе одно, з кондиціонерами. Прикольні балкони.

Балкони

30. А тут хочеться взяти великого ломика і повідбивати руки тому, хто сплюндрував фасад пластиком.

Балкони

31. Іще в Дніпрі є невелика пішохідна зона – на така крута, як у Івано-Франківську чи в Львові, проте і це добре.

Пішохідна зона

32. А суворі пацанчики замість абібасів одягли мультикам і поїхали в бік Донецька кошмарити місцеве населення. А в мене на сьогодні все, не перемикайтеся.

Йа фарбо