Черешенька

Відразу за Багною починається село ЧЕРЕШЕНЬКА. Очевидно, що назва села пішла від черешень, які ростуть тут майже в кожному дворі. За австрійських часів черешенька була майже суцільно німецьким містечком. Сюди навіть приїжджав сам цісар.

На згадку про колишнє німецьке минуле Черешеньки нагадує стара німецька кірка, розташована при дорозі з Вижниці на Берегомет.

На центральній вулиці села стоїть дерев’яна Миколаївська церква, побудована у 1903 – 1905 роках і ледве не втрачена за часів СРСР.

У 2003 році церкву відреставровано, а на її базі планується побудова першого на Буковині жіночого монастиря на честь святителя Миколая Української православної церкви Київського Патріархату.

На виїзді з центра села на трасу у глибині лісу розташовано природне джерело «Черешенька». Ще у древні слов’янські часи тодішні мешканці виварювали і продавали харчову сіль з ропи цього джерела, концентрація солі в якому складає 300 – 350 грамів на літр. А запаси грязей, що характеризуються високими лікувальними властивостями, роблять село перспективним в рекреаційному відношенні.

Текст та фото Андрія Бондаренка (Джихад Джаббаров)                          [info]andy_babubudu

48.218725, 25.274734 Дивитись на мапі Google Maps