Матусів

Село Матусів розташоване на північний схід від Шполи, біля автотраси Шпола – Сміла. Центр сільської ради. Кількість населення – 4500 осіб.

Вознесенська церква

Вознесенська церква

Вознесенська церква

Колись на місці Матусова стояв хутір, що належав матері знатного козака – Матусів хутір. У ХІХ хутір перетворився на величезне село із кількістю населення в майже 5 тисяч осіб. В Матусові була резиденція графів Орлових. Великий маєток у Матусові започаткував Олексій Орлов. Він же став замовником кам’яної церкви, яку звів у селі у 1818 році не хто-небудь, а головний архітектор Києва, гарний знайомий Орлових, Андрій Меленський. Церква, освячена на честь Вознесіння Господнього, стала яскравим витвором архітектури пізнього класицизму. Вона й нині є прикрасою села. А от від маєтку Орлових залишилось небагато – рештки парку, і все.

Водяний млин

Водяний млин

Водяний млин

На початку ХХ століття у Матусові на річці Гнилий Ташлик збудували триповерховий водяний млин. Будівля млина збереглася непогано, але функцій своїх вона вже давно не виконує. Вона навіть не стоїть поряд із річкою – русло тепер проходить метрів за п’ятдесят. На Гнилому Ташлику в Матусові влаштовано дуже мальовничий ставок, на берегах якого розмістилась спортивна база. Будівництво цієї бази, ймовірно, варто поставити у заслугу Олександрові Багачу, відомому штовхачу ядра та уродженцю Матусова

Фото та текст Романа Маленкова

Вознесенська церква Вознесенська церква

вежа

49.051820, 31.572819 Дивитись на мапі Google Maps