Безпечна

Село Безпечна розташоване за 10 км на північний схід від Сквири. Відноситься до Дулицької сільської ради. Кількість населення - близько 400 осіб.

Костьол Святого Ізидора

Костьол Святого Ізидора. Фото Романа Маленкова

Костьол Святого Ізидора був збудований у 70-х роках ХІХ століття. У реєстр пам'яток не був включений (2007). В 2012 його ніби включили.

Костьол Святого ІзидораА ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. - К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

"Далі маршрут пролягає вздовж Роставиці у Дуліцьке, а звідси – на інший бік річки, у Безпечну. В селі слід повернути праворуч, на бруківку, що піднімається стрімко вгору, до ферм. На пагорбі знову поверніть праворуч (у вулицю) і, проминувши одне кладовище, прямуйте до кінця вулиці, де розташоване інше. І лише тут, над глибокою мальовничою долиною Роставиці, дізнаєтесь, що позначено хрестиком на вашій “кілометрівці”. А це ще одна нікому не відома “не пам’ятка” архітектури – костьол Святого Ізидора. Строгі готичні форми, не штукатурені стіни, складені з нетесаного каменю, велике кругле вікно над входом і кам’яні хрести. Супер!

Костьол Святого Ізидора

Римо-католицький храм у Безпечній звели майже одночасно з костьолом у Руді. Та й архітектори, мабуть, були ті самі, адже відразу видно схожість споруд. Але костьол у Безпечній трохи менший і краще зберігся. Тут і досі функціонує католицька парафія.

Відстань між костьолами у Руді і Безпечній сім кілометрів. Звідки вони у цій місцевості? Річ у тім, що в ХІХ столітті тут мешкало багато католиків. Наприклад, у 1864 році в селі Дуліцьке, частиною якого тоді була Безпечна, серед 1800 жителів 453 були римо-католицького віросповідання."

Нині в Безпечній є віддалений хутір, де живуть поляки та їх нащадки - римо-католики. В храмі святого Ізидора богослужіння відбуваються щонеділі - сюди приїжджає священик із Білої Церкви. До храму ходить небагато парафіян - 8-10 осіб.

Бруківка

Бруківка у Безпечній

Інтер'єри храму

Для перегляду карти треба активувати Javascript (чи просто трохи зачекайте)