Буки

Село Буки розташоване за 12 км на північ від Сквири. Має сільську раду. Нині у Буках мешкає близько 600 осіб.

Водяний млин

Водяний млин. Фото Романа Маленкова

Водяний млинВодяний млин у Буках на Роставиці один з найстаріших на Київщині. Його збудували у 1854 році. Пам'ятка архітектури місцевого значення.

А ще в селі збереглися залишки маєтку колишнього власника села - Станіслава Абрамовича.

А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. - К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

Залишки маєтку Абрамовича
Залишки маєтку Станіслава Абрамовича

"Наступна зупинка – Буки. На місці цього села в ХІ-ХІІІ століттях стояло велике укріплене місто Бакожин. Про його існування свідчать численні археологічні пам’ятки. Але нині село відоме не своїм стародавнім замковищем. Тут, на скелястих берегах Роставиці, розкинулась така собі “Нью-Софіївка” – комплекс будинку відпочинку агропромислової корпорації “Сквира” з ландшафтним парком, баштами (одна з яких дуже нагадує київський Музей води), альтанками, альпійськими гірками, величезними підпірними стінами та власною гідроелектростанцією. А поряд, на правому березі річки, над кам’яним каньйоном розкинувся шикарний храмовий комплекс Святого Євгенія з двома ультрасучасними церквами та височезною дзвіницею. За всю цю пишність архітектори, інженер-будівельник та замовник (директор “Сквири” Іван Суслов) отримали державну премію в галузі архітектури. До комплексу входить також приватний дитячий будинок.

Маєток Івана Суслова

Маєток Івана Суслова

У Буках збереглась пам’ятка архітектури – кам’яний млин, зведений у 1854 році. Триповерхова фотогенічна будівля розташована на мальовничому скелястому острові, утвореному кількома рукавами Роставиці. Неподалік від млина, який, на жаль, не функціонує, стоїть напівзруйнований будинок. Ймовірно, це одна з будівель маєтку Станіслава Абрамовича – колишнього власника Буків."

Маєток Івана Суслова

Маєток Івана Суслова

Маєток Івана Суслова

Маєток Івана Суслова

Маєток Івана Суслова

Споруди маєтку (Будинку відпочинку агрокорпорації "Сквира") Івана Суслова

Храмовий комплекс

Храмовий комплекс

Храмовий комплекс

Храмовий комплекс Святого Євгенія

Річка Роставиця

Річка Роставиця

Річка Роставиця у Буках

Для перегляду карти треба активувати Javascript (чи просто трохи зачекайте)
Зображення користувача Babych architects.

Babych architects

Храмовий комплекс з ландшафтним парком у селі Буки відзначений Державною премією України в галузі архітектури 2007 року: http://babycharchitects.com/projects/church_of_saint_eugene_in_the_village_buky