Ірпінь

Місто Ірпінь розташоване за 10 км на північний захід від Києва. Виникло на початку ХХ ст. Нині в Ірпіні мешкає близько 40 тисяч чоловік.

дача Чоколова

Дача Чоколова

Колишня дача Чоколова. Фото Романа Маленкова

Головна пам’ятка Ірпеня – Будинок творчості Спілки письменників України. Основою цього комплексу стала свого часу дача київського фабриканта Чоколова, що була збудована на початку ХХ століття.

дача Чоколова

Дача Чоколова

Будинок творчості Спілки письменників України
Будинок творчості Спілки письменників України

А ось що пише путівник: Дванадцять маршрутів Київщиною. – К.: Грані-Т, 2008. Автори: Роман Маленков та Олег Година.

“На південь від Варшавської траси широко розкинулось місто Ірпінь, яке виникло, як і Ворзель, завдяки будівництву залізниці Київ-Ковель. На карті добре помітно, що залізниця в районі Ірпеня та Бучі сильно петляє. Це пов’язано із спекуляціями землею, ціни на яку різко підскакували під час будівельних робіт. За допомогою хабарів відповідним чиновникам землевласники добивались, щоб залізниця проходила саме їхніми ділянками, а потім їх продавали.

Будинок творчості Спілки письменників УкраїниВ Ірпені залишився старий вокзал, щоправда після ремонту, на жаль, він не виглядає сторічною пам’яткою. Ірпінь ще до революції, як і деякі інші дачні поселення, наприклад, Ворзель або Боярка, набув слави містечка, що приваблювало діячів культури. Місто відвідували Олександр Купрін, Леся Українка, Панас Мирний, Микола Лисенко. А в 1936 році на базі колишньої дачі відомого підприємця І. Чоколова був організований Будинок творчості Спілки письменників України (вул. Стельмаха, 20). Тут бувала майже вся еліта української радянської літератури: О. Довженко, П. Тичина, М. Стельмах, М. Бажан, О. Вишня, О. Гончар, М. Рильський та багато інших. Зараз на території „будинку письменників” розміщується близько десятка будівель, найбільш цікавим з яких є будинок Чоколова, який, за переказами, підприємець побудував для своєї коханки. Збудований він на початку ХХ століття в стилі модерн і нагадує будинок із західноєвропейських казок.”

50.527888, 30.257378 Дивитись на мапі Google Maps