Михайлівський Золотоверхий монастир

Михайлівський Золотоверхий собор – справжня окраса Києва. Ми вже писали про цей архітектурний шедевр. Це своєрідний фотозвіт.

Подумати тільки – радянські варвари просто підірвали цю красу. Знищили надбання не лише Києва та України, а й усього людство, адже, особисто я не маю сумнівів, що цей храм потрапив би до Списку охорони Світової спадщини, разом із Софією, та Києво-Печерською Лаврою. Але для радянського керівництва він цінності не представляв – заклали чималий заряд вибухівки і… Щастя, що керівництво України та Києва, Кучма, Пустовойтенко, Омельченко, за ініціативи керівника УПЦ КП Філарета повернуло нації її надбання.

Таким ми бачимо Михайлівський собор нині. Його відтворили за архівними проектними даними та численними фото.

Фундатором храму, який звели протягом 1108-1113 років, був князь Святополк ІІ Ізяславич. Його будували у візантійському стилі, але бурхлива історія змінила його зовнішність – стараннями геніального Григоровича-Барського Михайлівський Золотоверхий у 18 столітті постав у формах українського бароко. 

Після руйнування храму, комуністичні вандали планували звести якесь одоробло на його місці – добре що їм не вдалося цього зробити.

Собор перед руйнуванням

Трапезна церква Івана Богослова (поч. 18 ст.) – єдина будівля монастирського комплексу, яку пощадили більшовицькі варвари. Це унікальна пам’ятка доби українського бароко.

Нині Михайлівський Золотоверхий монастир є головним монастирем Української Православної Церкви Київського Патріархату. Він відіграв особливу роль під час Революції Гідності.

Розписи собору відтворені в стилі українського бароко

Неймовірні форми Михайлівського собору викликають захоплення у іноземних туристів

Дзвіниця була першим відбудованим об’єктом монастиря

Монастирські дзвони формують унікальний музичний інструмент – карильйон, який має механічне керування, та може виконувати досить складні музичні композиції, зокрема Гімн України. Щоденно дзвони Михайлівського Золотоверхого скликають на молитву. В цей час можна піднятись на дзвіницю й постояти під великим дзвоном. Кажуть, людина від таких вібрацій отримує неймовірний заряд енергії.

Фото Романа Маленкова

Більше фото у дивіться у галереї

50.455865, 30.523109 Дивитись на мапі Google Maps