Антонівка

Село Антонівка розташована в Ставищанському районі за 5 км на схід від районного центру. Населення становить 600 осіб. Село лежить з лівой сторони річки Гнилий Тікич, яка тут виглядає досить повноводною завдяки каскаду великих ставків.

Антонівка

Перший власник, Антоній Стефанський, володів селом на правах аренди до 1790 року. Саме його ім'ям назвали село - Антонівка. Після смерті Стефанського Владислав Браницький передав на арендних правах село Вікентію Минтрезору за послуги, зроблені Ксаверію Браницькому.

Антонівка

В Антонівці збереглась святиня з дубового дерева, збудована Антонієм Стефанським в 1777 році - церква Різдва Богородиці. У 1826 році до неї добудована дзвінниця.

Текст та фото Маленкова Ростислава
Для перегляду карти треба активувати Javascript (чи просто трохи зачекайте)
Зображення користувача Viktor.

Церковь в Антоновке

Церковь в Антоновке деревянная на каменном фундаменте пятисрубная, с низким западным притвором трехкупольная. Была отремонтирована и, возможно, достроенная в 1802 году. Высокие вертикально ошалеванные слегка наклоненные к середине срубы подчеркивают стройность ее силуэта. Притвор и боковые срубы имеют плоские перекрытия. В интерьере все срубы объединены в единое пространственное целое при помощи фигурных арок-вырезов. Сохранились и остатки настенной живописи.

 В ансамбль входила построенная в 1873 г. деревянная колокольня (не сохранилась). В типе и композиции здания проявились черты традиционной украинской деревянной архитектуры Правобережья.

Зображення користувача Дід Іван.

Регіонали знову рвуться до

Регіонали знову рвуться до влади, щоб добити нас до кінця, зробити з нас рабів на своїй землі. Хочу спитати у їх на всю Україну: А де ті курточки і парасольки з написами "Партія Регіонів"! Приховали до кращих часів. Вам регіоналам тільки в кінофільмі зніматися " Свадьба в Малинівці", яка влада приходить така й шапка на голові, але немає у вас сценариста втік в Росію. Коваль Раїсі Михайлівні від народу. с. Антонівка Ставищенський район.