Головна > Блог > На межі Равського Розточчя та Малого Полісся

На межі Равського Розточчя та Малого Полісся

Наш маршрут починається з центру Рави-Руської – площі Вічевої. Місто знаходиться за 36 км від районного центра міста Жовкви, за 60 км від обласного центра міста Львова.

Перші відомості про існування міста відносяться до 1455 року. Вважається, що його тоді заснівав князь Белзький і Мазовецький, назвавши іменем свого Мазовецького володіння Рави. Друга частина назви походить від того, що галицькі землі в ті часи називалися руськими.

З Вічевої площі шдях проходить по вулиці Коновальця. По правій стороні вулиці розташована церква Святого Юрія, якій майже 150 років. Церква є архітектурною пам’яткою ХІХ століття.

Вулицею Коновальця підходимо на північ до річки Рати. Річка є притокою ріки Західний Буг і належить до басейну Балтійського моря. Річка протікає по Ратенській низовині, яка є частиною Малого Полісся. Абсолютна висота низовини 200-250 метрів. Береги річки рівнинні, течія повільна, дно рівне. Біля річки роста лучна рослинність, типова для долини: костриця лучна, вівсюнець лучний, тимофіївка лучна, тонконіг лучний, а далі домішується осот прибережний, дрібно злакові, різнотравні угрупування.

Мандруючи берегом річки на захід бачимо ставкове господарство, яке складається з 5 ставків різного призначення. В ставках вирощують рибу: короп, білий амур, товстолобик та інші. Біля ставків росте осока, очерет, а також багато квіткових – це аїр жовтий, жовтець, незабудки голубі, наперстянка жовта, зозулин цвіт. Влітку на ставах можна купатися і гарно відпочити.

Далі шлях веде на південний захід до села Борове приблизно 1,5 км лісовою місцевістю. У мішаному лісі росте сосна, береза, бук, дуб. Найбільше вільхи, багато глоду, шипшини, ожини. Унікальним природним об’єктом є триєдине джерело. Вода тут чиста, холодна і прозора. Дно з грубого піску і каміння-опоки. Добре видно як водоносний шар виходить на поверхню.

Від джерела піднімаємося на пагорби Розточчя. Шлях проходить по лісовій місцевості. На відстані 2 км по дорозі є гора Лиса, 310 м над рівнем моря. На горі спостерігаємо відсолення гірських порід з прошарками черепашника, синьо-зеленими пісками і моренними каменями. Це свідчить про сліди льодовикового періоду і про те, що ця територія була дном моря.

Дальше рухаємося по Розточчю на схід приблизно 3 км лісовою місцевістю. Тут рослинність листяна, особливо переважає бук, граб, є дуби. У цьому лісі є два кладовища французьких і радянських військовополонених, які загинули під час Другої світової війни.

Саме тут знаходиться найвища точка околиць Рави-Руської гора Вовковиця. Її висота 341 метр над рівнем моря. Вона має крутий схил і добре видно сліди діяльності текучих вод, рельєф сильно розчленований з яружно-балковою поверхнею. З гори добре видно місто Раву-Руську площею 1014 га, житловий масив та мальовничі ландшафти.

Ліси Ратенської рівнини Малого Полісся розточанських пагорбів та витвори старовинної архітектури, сплелись у дивовижний вінок Равщини.

Ратуша у Раві-Руській

Кладовище французьких і радянських військовополонених

На горі Вовковиця