Новоселицький район

ajax spinner
Рідківці

Рідківці

Наступне село за Топорівцями – Рідківці. При австрійцях село носило назву Rarancze (або Rarańcza), при румунах – Rarancea. Село, як для Буковини, так відносно молоде: вперше Раранче згадується у XVIII столітті.

У 1906 році в Раранче звели незвичайну як для Буковини церкву Вознесіння Господня. Незвичайну, тому що в нетиповому для храмової архітектури Західної України стилі модерн.
Маршинці

Маршинці

В День народження нашого шановного Президента, всенародного улюбленця В.Ф.Януковича вирішив трохи розповісти про село Маршинці. Тим більш, що воно має безпосереднє відношення до сьогоднішнього дня. Тут народилася найяскравіша естрадна зірка Радянського Союзу, народна артистка України і Молдови Софія Ротару, яка сьогодні буде співати у Ялті для нашого Вельмишановного разом із 28 іншими справжніми зірками естради Вєлікого Могучого. Родинне обійстя Ротару знаходиться майже на в’їзді в село в невеликому переулку Чапаєва.
Топорівці

Топорівці

Перший населений пункт історичної Буковини, якщо їхати від Хотина до Чернівців старою дорогою, – Топорівці. Вперше село згадується в грамоті молдавського господаря Олександра Доброго в 1412 р. при передачі його в спадщину. Проте, місцеві вважають, що село Топорівці існує з ХІІ століття, а свою назву отримало від імені його першого власника – феодала Топора.
Новоселиця

Новоселиця

Новоселицький район розкинувся у лісостеповій зоні на лівому березі Прута в найбільш рівнинній місцині Пруто-Дністровського міжріччя. Адміністративний центр району – місто НОВОСЕЛИЦЯ (8,3 тис. мешканців), зобов’язане своєму виникненню сухопутному торговому шляху, який проходив у ХІІ – ХІV століттях з Галича до Берлада на Дунаї. Вперше Новоселиця згадується в документах у 1456 році, як «Шишківці, де був Юріїв двір», а в 1617 році село значиться як «Шишкеуць біля Пруту, що тепер називається Новоселиця».