Миколаїв. Астрономічна обсерваторія.

Миколаєвська астрономічна обсерваторія - одна з найстаріших обсерваторій Європи, яка продовжує виконувати функції обсерваторії. Була заснована у 1821 році командиром Чорноморського флоту та губернатором Миколаєва, адміралом Олексієм Грейгом. Обсерваторія розпочала свою роботу у 1827 році і виконувала функції Морської обсерваторії, яка забезпечувала кораблі флоту картами, точними навігаційними приборами і проводила наукові дослідження. Для будівництва обсерваторії було обране найвище місце Миколаєва - Спаський курган (52м). Архітектором головної будівлі є Федір Вунш - головний архітектор Чорноморського адміралтейства. Будівля у стилі російського класіцизма збереглася майже без змін і продовжує домінувати над оточенням. За часів незалежності обсерваторія становиться науково-дослідним інститутом "Миколаївська астрономічна обсерваторія". З 2007 року весь комплекс обсерваторії головної будівлі і павільйонів, паркового ландшафта і старовинної огорожі, увійшов до Попереднього списку об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО від України. 

В Обсерваторії діє невеликий музей з колекцією астрономічних годинників, старовинних книг, картин, карт. Музейна експозиція знаходиться в Круглому залі Головної будівлі. Відвідування обсерваторії і її музея можливе тільки у будні дні. Ексурсії - за попереднім записом. 

Будівля у стилі російського класіцизма побудована із камня, збереглася до наших часів без змін і продовжує домінувати над оточенням.

Головний вхід в будівлю з боку парку оформлений портиком доричного ордера із 6 колон.

Першим директором обсерваторії по рекомендації самого Струве став у 20-річному віці! Карл Кнорре, який пробув на цій посаді 50 років! Карл Кнорре був і видатним вченим, який одночасно з поважною посадою, займався астрономічними дослідженнями, і серед астрономів усього світу відомий як автор 5-го аркушу зоряної карти Берлинської академії наук. 

Вражає чугунна огорожа парку Обсерваторії, яка теж зберіглася з моменту заснування, але перебуває зараз у поганому стані і потребує реставрації. 

Для перегляду карти треба активувати Javascript (чи просто трохи зачекайте)
Зображення користувача malenkov.

Навіть важко передати,

Навіть важко передати, настільки я, як головний редактор вдячний Вам за пости про Миколаїв. Лише цього разу я чотири рази проїжджав через це чудове місто, але так і не дійшли руки, щоб дослідити, обдивитися, зробити екскурсію. Дякую!!!

Зображення користувача Deli.

Дякую за подяку:) Насправді,

Дякую за подяку:) Насправді, Миколаїв дуже недооцінене місто з точки зору внутрішнього туризму. Центр ще зберіг той шарм старого міста 19 століття, з дворянськими садибами і будівлями Чорноморського флоту.