Дениші

Село Дениші розташоване на захід від Житомира поряд із автошляхом Київ-Чуднів. Центр сільської ради. Кількість населення – понад 1100 осіб.

Палац у Денишах

Палац у Денишах

Палац у Денишах

Палац у Денишах

Палац у Денишах

Руїни палацу Терещенків

На околиці Денишів, неподалік від мосту через Тетерів, зберігся черговий слід Терещенків на Житомирщині – руїни садибного палацу. Про розкіш денишівського маєтку цукрозаводчиків ходить багато легенд та чуток. За однією з них підлога у палаці була викладена золотими монетами, покладеними на ребро. За іншою ж версією підлога виконувала функції верхньої частини величезного акваріуму. Дивишся униз, а під ногами плавають коропи. Такий собі витончено-жорстокий спосіб знущання над рибалками. Про численних шукачів скарбів також ходять чутки. А от про те, щоб тут справді знайшли золото-брильянти відомостей немає.

Неподалік від села, на берегах річки Тетерів зовсім легко пересвідчитись у тому, що вода камінь точить. Річка прокладає собі шлях через породи старого, майже як світ, Українського кристалічного щита. Ось чому Тетерів на деяких ділянках робиться схожим на гірську річку, а його береги викладені величезними брилами, які іноді утворюють велетенські скелі. Як тільки згадалося, що подібні місця часто стають притулком для ченців, вдалині з лісу випірнають бані Тригірського монастиря. Краєвиди захоплюють подих. Особливо якщо наблизитись до краю урвища.

Тетерів

Річка Тетерів

Місцевість поблизу Денишів та Тригі’я приваблює не тільки ченців і відома не лише своїми краєвидами. У теплу пору року сюди стікається величезна кількість любителів скелелазіння. Прямовисні стінки рясно прикрашені металевими кріпленнями – шлямбурами – для того, щоб не шлямбурахнутись униз у процесі тренування.

Тест Олега Години та Романа Маленкова. Фото Романа Маленкова

Дивитись відео про Дениші

Скелі над Тетеревом Скелі над Тетеревом

Скелі над Тетеревом Скелі над Тетеревом

Скелі над Тетеревом

Скелі над Тетеревом

50.209538, 28.404928 Дивитись на мапі Google Maps