Грабівниця

Грабівниця – маленьке село з населенням всього 330 мешканців, яке територіально належить до Новоміської сільради Старосамбірського району Львівщини.
Асфальтована дорога відсутня, автобусне сполучення відсутнє, жодного магазину у селі не помічено. Гарний початок, чи не так?
Та не все так погано. Від залізничної станції Нове Місто сюди всього три кілометри мальовничої дороги, які варто подолати, що оглянути скромний костельчик і ще пару маленьких цікавинок.


Каплиця Святої Родини постала в Грабівниці у 1909 році. У 1913 році римо-католицька громада села нараховувала півтори сотні віруючих, яких обслуговував парох з Нового Міста о. Ян Галушка. У 1933 році вірних було вже близько двох сотень, а опікувався ними парох Йосип Будовський, також з Нового Міста.

Храм закрили після остаточного встановлення совецької влади. Будівля костелу використовувалася у якості складу. Проте, капличка напрочуд гарно збереглася. На початку 90-х років ХХ століття її повернули віруючим, а у 1991 році відкрили і переосвятили. Обслуговує храм настоятель парафії з Нового Міста.

Ще одна домінантна споруда Грабівниці – будинок Народного дому. Занадто велика, як на мене, для такого маленького села.

Панорама села:

Текст та фото Андрія Бондаренка (Джихад Джаббаров)     [info]andy_babubudu

49.617912, 22.818904 Дивитись на мапі Google Maps