Головна > Блог > Потелич

Потелич

Обабіч автомобільного шляху, що сполучає Раву-Руську з Яворовом, розташувалося колишнє місто, а зараз село Потелич. З давніх-давен воно славиться своїми архітектурами і природними намітками, своїми легендами.

Тут в 16 столітті на кошти гончарського цеху була збудована дерев’яна церква. Збудована без єдиного цвяха. А стінопис датується 17 століттям. Знаменитою вона ще є й тому, що у ній в 1648 році побував гетьман Богдан Хмельницький. Церква діє і до цих пір. Відкривається вона і для богослужіння, і для туристів. 

Наступним пунктом мандрівки є гора Городище. Досить висока, покрита лісом гора з виступаючими скелями біля вершини. За твердженням археологів, в сиву давнину на горі був збудований мур. Він мав оберігати населення міста в разі нападу ворогів. Польський археолог Зоріан Ходаковський, йдучи через Потелич в 1818 році назвав потелецьке городище «святим городом старих славян – довкола валом обсипаний». Зараз гора використовується як зона відпочинку, де можна при вогнищі послухати древні легенди, у відкладах гірських порід знайти скам’янілості морських організмів, подихати чистим лісовим повітрям.

Із вершиги гори Городище видно місце наступної зупинки. Це давня дерев’яна дзвіниця. Вона була збудована у 18 столітті і діє до сьогоднішнього дня.

В давнину вона виконувала дві функції: і як дзвіниця, і як сторожова вежа.

У сільській школі діє музей гончарських виробів потелицьких майстрів.