Головна > Новини > В Києві презентували відреставровану картину з Дніпра, яку колись вивезли нацисти

В Києві презентували відреставровану картину з Дніпра, яку колись вивезли нацисти

27 січня у  Національному музею Тараса Шевченка в Києві на виставковому проєкті «США – Україна. Історія однієї картини. Реституція. Дослідження. Реставрація» презентовано роботу художника Михайла Паніна (1877-1963) «Таємний виїзд Івана Грозного перед опричниною» (1911 р.) з Дніпровського художнього музею, яка була вивезена нацистами з Дніпра 1943 року.

Картину 2017 року виявили  у приватному будинку у США та наприкінці 2019-го повернули до України. Через неправильне зберігання полотно мало багато пошкоджень і потребувало реставрації.

Реституція картини стала важливим етапом у сфері співпраці України та США щодо повернення зниклих за часів Другої світової війни культурних цінностей.

В січні 2020 року полотно було презентовано на виставці «Спецвантаж!» у Національному культурно-мистецькому та музейному комплексі «Мистецький арсенал» (Київ).

Наступним кроком стало передання експоната у вкрай критичному стані до Національного науково-дослідного реставраційного центру для дослідження та наукової реставрації.

Це дипломна робота Михайла Паніна, створена в 1911 під час навчання в Петербурзькій академії мистецтв. Завдяки їй Панін був удостоєний звання художника. В радянський період художник писав картини на соцреалістичні та революційні теми, а також портрети. Помер та похований в м. Дніпро.

Після презентації в Києві картина повернеться до Дніпровського художнього музею.

Джерело: Національний науково-дослідний реставраційний центр