Млин у Синяві. Вчора й сьогодні. Яка ваша думка?

Цей млин вважається найстарішим на Київщині - його найдавнішу частину збудували ще у 1810 році. Величезна будівля млина завжди трохи вражала, але чи вразить вона тепер, коли із волі якогось олігарха вона перестала нагадувати млин, і як на мене, нагадує якийсь бізнес-центр. Невже ж із такої розкішної автентики не можна було зробити замок, як у Радомишлі? Я не кажу що майбутній готель страхітливий, але на любителя - мені він більш схожий на декоративні будиночки Київської Воздвиженки.

Так було (фото 2007 року)

А так стало (фото 2014 року)

Млин виглядав як замок, а перетворився на модернову будівлю початку ХХ століття. Але це вже - на колір і смак, товариш не всяк. Як думаєте ви? Краще було раніше чи нині?

На чиї кошти відбувається будівництво - довідатись не вдалося. Місцеві мешканці сказали, що це місцевий депутат, прізвище якого забули) за якого голосувало все Рокитне, за обіцянку пробурити свердловини. "Але свердловину не пробурив, а собі он бачте що настроїв". Який депутат із Синяви - я не знаю. Чув лише про теперішнього міністра юстиції, який нібито оскандалився із будівництвом кар'єру у сусідньому Бушеві.

Javascript is required to view this map.
Guest's picture

Мені особисто ближче

Мені особисто ближче автентичний (оригінальний) вигляд млина. Може тому що я всі своі 40 років бачив його саме таким, а може тому що в 1904 році розбудова цього млина відбувалася під керівництвом та за безпосередньоі участі мого прапрадіда Євменія (Євгенія?) Баранчея, який працював крупятником на цьому млині до 30 років минулого століття ( до своєі смерті). З розповідей моєі бабусі (онучки діда Баранчея) він будував водяні млини по всій Киівській області. Все це мені розповіла моя бабуся, жителька села Синява - Редько (уроджена Баранчеева) Галина Федірівна, якій виповнилося 91 рік.

Прохання до організатирів сайту - допоможіть будласка або підскажіть, як дізнатися більше інформаціі про діда Банчея.

З повагою, Олексій. Киів.