Городище

Місто Городище розташоване на автотрасі Київ-Луганськ на річці Вільшанка. Кількість населення – близько 14 тисяч осіб.

Михайлівська церква

Михайлівська церква

В цьому містечку у 1790 році в родині священика народився відомий український письменник та поет, один із основоположників української літератури Петро Гулак-Артемовський. Він закінчив Харківський університет, із 1825 року був професором цього закладу, а у 1841-1849 роках – ректором.

У 1813 році у Городищі народився племінник Петра Петровича – Семен Гулак-Артемовський. Цей талановитий співак і композитор вважається автором першої української опери (“Запорожець за Дунаєм”). Семен навчався у Київській бурсі й тут, у 1838 році, його помітив Міхаіл Глінка. Видатний російський композитор, який займався відбором співаків для капели, забрав талановитого співака у Петербург, а звідти відправив на навчання у Італію. У 1841 році він виступав солістом флорентійської опери, у 1842-1864 роках – солістом Імператорської опери у Петербурзі, а у 1864-1865 роках – Великого театру у Москві.

Михайлівська церква Михайлівська церква

Головною пам’яткою Городища є Михайлівська церква – ще одна прекрасна споруда, збудована на кошти Михайла Воронцова. І знову будівля не схожа на жоден православний храм, як і церква у Мошнах. Михайлівська церква була зведена у стилі неоготики в 1844 році. У радянські часи її закрили, розібрали дзвіницю, а у самій церкві зробили спортзал. Розписи ХІХ століття було забілено. У 90-і роки церкву відновили, дзвіницю відбудували, а розпис “Страшний суд” (площа 102 кв. метри) відмили та реставрували.

Архітектура Михайлівської церкви дуже незвична для православного храму. Зубці на дзвіниці, оранжеві стіни та зелений дах роблять городищенський храм схожим на споруду з дитячої казки.

Текст та фото Романа Маленкова

Михайлівська церква

Михайлівська церква

Розпис “Страшний суд”

Дивіться також: Інтер’єри Михайлівської церкви

51.589656, 31.979382 Дивитись на мапі Google Maps