Головна > Блог > Велет-монастир! Православні монархісти в Малій Солтанівці

Велет-монастир! Православні монархісти в Малій Солтанівці

Нормальна людина може змінювати свою думку після розумних доводів. Ось і я себе вважаю такою. І змінив думку. І багато в чому зрозумів цей монастир, ну хіба що окрім монархізму. Одна лише цитата подвижника РПЦЗ Льва Лєбєдєва могла заронити у мою голову сумніви:


“Если сразу в нескольких словах определить основную причину моего ухода из Московской Патриархии, то нужно сказать, что это невероятная, тотальная лживость, которой проникнуто в этой Патриархии все: образ служения и поведение епископата и большей части духовенства, их взаимоотношения, отношение к верующему народу, к власть имущим, наконец, к правде Божией.”

 

 

Крім того, нас, незнайомих людей (можливо якихось шпигунів) провели по всьому збудованому – прекрасна екскурсія; показали те, до чого жодна інша конфесія і близько не підпустила б. Дали зрозуміти що багатства найбільшого (в майбутньому) монастиря РПЦЗ ніхто не ховає за височезними мурами, і це викликає повагу. А ще звичайних туристів на розмову запросив настоятель монастиря, єпископ… Що тут казати?..

Проект монастиря у Малій Солтанівці. Зараз збудована лише північна частина (до дороги). Орієнтуйтесь по дзвіниці, яка на фото нижче

Висота дзвіниці – понад 40 метрів

Отже почну виправляти помилки попереднього посту:

1) територія, на якій розташований монастир входить до Солтановської та Малоросійської єпархії Русской православной церкви за границей (РПЦЗ). Ці єпархії не входять до складу Московської патріархії і є антагоністами даної організації;

2) монастир на сайті єпархії називається Свято-Іоаннівським. Настоятель нам сказав, що він не присвячений жодному із святих окремо, а до Іоанна Крондштадського має відношення лише “Дом трудолбия”; крім того тут у значній пошані інший святий Іоанн – Шанхайський;

3) назвавши Івана Кронштадського ультранаціоналістом я висловивися неправильно, варто було сказати – член організації, яку нині більшість науковців вважають ультранаціоналістичною – союз русского народа. Ні словом не було обмовлено його чудотворність, силу проповіді і т.д.

4) вважаючи існуючі будівлі величезним комплексом я помилився, адже це тільки приблизно чверть від того що планується.

Мури. Більше сказати нічого…

Недобудовані храми

Величезний зимовий сад

Свято-Іоаннівський монастир у Малій Солтанівці найбільший монастир РПЦЗ у світі. Після закінчення побудови він буде одним із найбільших монастирів України, за площею наближаючись до Лавр.

Обитель є цілим виробничим комплексом, який на сучасному і надсучасному обладнанні виробляє (із заплануванням багатократного збільшення потужностей) виробляє різноманітну продукцію релігійного змісту: хрести, картини, ікони і т.д. – все дуже красиве і яскраве.

В монастирі зараз шість храмів – всі у різному стані готовності. Є чоловічий і жіночий скити, які поки що містяться поряд. В майбутньому вся забудована нині територія буде чоловічим скитом – закритою чоловічою частиною монастиря. Через дорогу, повз купу високих оборонно-декоративних башт, вже почали будувати окремий жіночий скит. Ну а далі буде…

Зараз у монастирі мешкає близько сотні осіб. Головний – владика – Алєксій (Пергаменцев) – єпископ Солтановський і Малоросійський. Він же був ініціатором і натхненником будівництва монастиря, який почали зводити на подарованій щедрим і небідним парафіянином земельній ділянці у 2004 році.

Виробничі цехи та майстерні

Монастир, як вже зазначалося, сучасний, і все у ньому сучасне: і будматеріали, і меблі, і комп’ютери…  При монастирі є людина (отець Іоанн), яка прекрасно проводить екскурсії.  Обитель відкрита для паломників і туристів. Тут є готель і можливість пожити в умовах посту, богослужінь і аскетичного оздоровлення. На які кошти ведеться таке грандіозне будівництво – нам не сказали, але запевнили що Америка тут ні до чого.

Єдине що викликає подив – це поклоніння родині російських царів. Принцип – цар на небі і цар на землі тут сповідується на 100%. На стінах висять не лише образи відомих нам святих, але й не дуже відомих, наприклад Іоанна Шанхайського.

Зважаючи на масштаби будівництва можна припустити що монастир дійсно може перетворитись на нову Лавру. Хай би там як, але головне що це для людей, хоч можливо вони вірять у когось (наприклад, у Бога) зовсім не так як інші люди, але сповідують же добро.

Ще про цей монастир у статті “Свято-Іоанівський монастир у Малій Солтанівці”