Подорож Закарпаттям. Частина 2. Хуст – Сокирниця – Олександрівка – Шаян – Вишково – Тячів – Нересниця – Усть-Чорна

Продовження. Початок тут

Частина 2. Хуст-Сокирниця-Олександрівка-Хуст-Шаян-Вишково-Тячів-Нересниця-Усть Чорна-Тячів

У селі Сокирниця можна подивитися псевдоготичну дерев’яну церкву 18 ст.

Сокирниця

Дуже схожі храми знаходяться у селах Олександрівка, Данилово і Крайниково.
На початку минулого століття Олександрівка (або Шандрова, як вона називалась раніше) була дуже відома в Закарпатті. Сюди, до криниці з желеподібною ропою, звідусіль з’їжджалися люди на возах з бочками. Ропу використовували потім для квашення овочів та фруктів. А місцеві жителі випаровували з неї чисту сіль. Потім сіль перестала цінитися, і криниця занепала, але ропи в ній не поменшало.
Таке ж солоне джерело знаходиться і в селі Драгово.
Перепочити і скуштувати свіжого гірського сиру можна у сироварні Нижнього Селища.

Сироварня

Якщо їхати далі на північ, то можна потрапити в Міжгірський район,

Міжгірський район

в якому знаходиться мальовниче «Гірське око» – озеро Синевир, а в селі Синевирська Поляна можна побачити ще одну дерев’яну церкву.

Синевир

А можна повернутися в Хуст і поїхати в напрямі Рахова. Проїжджаємо село Стеблівка. Саме в цьому селі народився винахідник Єнковський – автор машини для механізованого збирання пшениці, яку пізніше запатентували у США як комбайн.
Наступна зупинка – село Шаян, український курорт, щедро обдарований природою. Тут є дефіцитні мінеральні води типу Єсентуки, Боржомі, Нарзан та термальні розсоли. Тут можна відпочити в численних санаторіях: «Шаян», «Вісак», «Голуба Тиса», «Легенда», «Мараморош» та ін.

Закарпаття

Деякі путівники стверджують, що на одній з місцевих гір ще збереглися залишки Вишківського замку 13 ст. Але місцеві жителі не змогли нам показати ту гору 🙂
У селі Вишково з обгорток кукурудзяних качанів виготовляють різні оригінальні речі – кошики, жіночі сумки, сувеніри тощо. Одна з місцевих майстринь для плетіння своїх шедеврів використовує 6 мішків (!) висушених обгорток у рік.

Вишково

А нас дорога веде далі, до Тячева, у центрі якого можна побачити реформаторський костел 15ст., а неподалік – костел Св. Іштвана 17 ст.

Реформаторський костьол

Костьол Св. Іштвана

У Тячівському районі в селі Угля знаходиться найстаріший (1100 років!) діючий монастир на Закарпатті.
Тепер давайте піднімемось високо в гори. Поблизу села Нересниця є чудове озеро Солене наполовину прісне (зверху) і наполовину солоне (знизу). За легендою, тут колись була невелика соляна шахта. Над шахтою стояла деревяна церква. Через роки, коли шахту вже давно закинули і забули про неї, сталося стихійне лихо. Після бурі невеличкий потічок так розлився, що затопив шахту і підмив її опори. Після цього разом з грунтом на значну глибину осіла й церква. Все це залила вода і утворилось озеро. Старожили стверджують, якщо ввечері уважно прислухатися, то можна почути мелодію дзвонів, по яких б’ють підводні течії озера. Не вірите? У вас є можливість поїхати і переконатися особисто! 🙂
Ще вище в горах розташовані села Усть-Чорна та Німецька Мокра. В Усть-Чорній виготовляють чудові дерев’яні меблі за смішними для столиці цінами.

Частина третя…

АВТОР [info]tasha_kr5

48.319392, 23.939552 Дивитись на мапі Google Maps