Частина 3. Тячів-Солотвино-Великий Бичків-Рахів-Кваси-Ясіня-Яблуницький перевал-водоспади Гук Женецький та Бухтівецькі
Рухаючись у напрямі Рахова, проїжджаємо румуномовні села зі своєю архітектурою і стилем життя.
У містечку Солотвино розташовані солоні озера та соляні печери. В печерах, на глибині 300м працює алергологічна лікарня. А на озерах куди не стань – треба заплатити 2 грн, 5 грн і більше. Куди йдуть всі ці кошти?! Явно, не на благоустрій курорту.
У селі Великий Бичків можна ознайомитися з роботами майстрів-коренерізів. Вони не тільки виготовляють різноманітні сувеніри з коренів дерев, а й займаються різьбленням по дереву, живописом, виготовленням дуже оригінальних рам до картин.
Далі потрапляємо в Рахів – найвисокогірніше місто України (820 м над рівнем моря).
Тут знаходяться центральний офіс Карпатського Біосферного Заповідника та Музей екології гір.
Місто славиться своїми етнографічними фестивалями «День бика» та «Свято бринзи», що проводяться на початку й наприкінці літа.
Неподалік, в селі Ділове знаходиться один з географічних центрів Європи.
У селі Кваси можна скуштувати ще один вид мінеральної води та відпочити в місцевому санаторії.
Далі потрапляємо до селища Ясіня – столиці закарпатської Гуцульщини. Тут можна побачити однокупольний п’ятизрубний «гуцульський» храм – Струківську церкву.
Далі можна проїхати до Яблуницького перевалу, щоб придбати вишиванку або вироби з дерева та вовни, а можна здійснити сходження на найвищу вершину українських Карпат – Говерлу й насолодитися чудовими краєвидами:
Після Яблуницького перевалу по дорозі на Яремчу (це вже Івано-Франківська область) між селами Татарів і Микуличин можна подивитись на водоспад Гук Женецький.
У селі Пнів можна побачити залишки замку,
а в селі Пасічна – Бухтівецькі водоспади (їх там аж три!). Це фото найбільшого:
Ось так непомітно ми виїхали із Закарпаття, але цей чудовий край ще не раз буде кликати нас до себе. До нових зустрічей!
АВТОР tasha_kr5