Головна > Блог > 10 країн після карантину. Книга

10 країн після карантину. Книга

Замовити книгу із автографом ви можете наступним чином:

через вайбер +380682766022 або месенджер фейсбук Ольги Маленкової

e-mail: malenkova79@gmail.com

Вартість книги 200 грн. + доставка Новою поштою.

Це оповідь про ті часи, коли людина була вільніша, а світ більший, коли відкриваючи сайти авіакомпаній, не потрібно було паралельно відкривати сайти міністерства охорони здоров’я, коли можна було полетіти у Барселону, а звідти на Канари, а потім у Мадрид та околиці (які не порівняно цікавіші), а потім мотнутись у Кельн, де, не полишаючи меж аеропорту, сісти у фліксбус, зганяти у Аахен, щоб нереальну похмуру готику Собору, оглянути вже наступного дня, коли хмарки будуть іншими, а потім перелетіти у Катовіце, звідти поїхати у Вроцлав – шукати краснолюдків, а знайшовши їх із півсотні, орендувати машину, і рванути на північ Чехії, у Ардшпаш із його казковими скелями. Були такі часи.

Одразу хочу повідомити, що до карантину 2020 року я побував у одинадцяти країнах, а не у десяти. Про це мені нагадала моя кума, яка вже двадцять років живе у Німеччині. Ти що, забув? А де ми із тобою зустрічалися у лютому? Точно, забув – у Німеччині. Три дні. У Дортмунді, Унні та Зості. Але я вирішив, нехай їх буде все таки десять, країн після карантину. Гарна цифра. Щаслива.

Всі країни були описані окремо, тому часто мають різні стилі і концепції написання. Вони дуже по різному відчувалися, тому я не міг їх запустити якимось одним суцільним текстом – Туреччина і Словаччина – це як «Руда Соня» і «Дитсадівський поліцейський» – і там, і там мандри, і там, і там Шварцнегер, але різниця дуже суттєва. Про Мальту я втулив цілий історичний опус, а улюблену Румунію зачепив досить куценько – так писалося, й по іншому я не міг, або не хотів. Деякі країни описані досить змістовно, наприклад, Словаччина і Албанія, в деяких зачепив лише шматочок, як у Туреччині або Чехії – тут важко пояснити чому. Мубуть, так було у автора на душі.

В кожній країні щось із побаченого запам’яталося найбільше, і зараз, через рік, коли від свіжих мандрівних емоцій не залишилося і сліду, можу більш-менш чітко пригадати що. Греція – місто на острові-скелі Монемвазія, Кіпр – Фамагуста, Албанія – Берат, Туреччина – Амасья (лідер мого масштабного турецького рейтингу), Словаччина – Банська Штявниця, Чехія – Мікулов, Мальта – Валетта, Болгарія – Белоградчик, Північна Македонія – фортеця Маркові Кулі, Румунія – Сучевиця. Це я написав за дві хвилини, майже не напружуючи пам’ять.

Багато хто міг би побудувати ланцюжок схожості між цими країнами. Наприклад, Чехія схожа на Словаччину, Словаччина на Румунію (на Трансільванію, зокрема), Румунія на Болгарію, Болгарія на Північну Македонію, Північна Македонія на Албанію, Албанія (південь) на Грецію, Греція на Кіпр, а Кіпр (північний) на Туреччину. І дійсно – схожість неабияка, але я колись очікував, що вона буде значно більшою. Думав, що перетинаючи кордон між Чехією та Словаччиною, або між Болгарією та Північною Македонією, не помічатиму, що перебуваю в різних країнах. Але це дуже помітно, навіть коли кордон досить умовний, навіть на пунктах його перетину, між різними будками прикордонників. Країни усі різні. Крім Мальти, бо вона ні на кого не схожа від самісіньких заводських налаштувань.

Це трошки із книги і трошки від автора. Не подумайте, що це путівник – я так не вважаю.

Книга була видана видавництвом Віхола  – суперпрофесійний колектив якого зробив усе неймовірно – швидко і якісно.

Ось що пишуть про “10 країн після карантину”:

Він якось так переплітає сьогодення з історією, що не нудьгуєш ні секунди.

Ігор Бігдан. Топблогер.

Ця книга як борщ. У ній є історія, географія, література, дорожні нотатки, практичні поради подорожуючим, рефлексії і конкретика. Це гібрид щоденника і путівника, відмінною рисою якого є те, що книга написана українцем і для українців.

Тамара Горіха Зерня. Письменниця, топблогер.

Знову ж, скажу за себе. Я був разів 10 в Албанії, проїхав її вздовж і впоперек, а знайшов у книзі Романа багато нового. Що вже казати про Туреччину, Болгарію чи Румунію.

Вадим Войтик. Відомий мандрівник.

Роман дуже докладно та цікаво розповідає про десяток Європейських країн – таких близьких до нас, але майже невідомих українцям у своїй багатогранній та складній красі.

Максим Беспалов. Письменник, мандрівник.

Мені пощастило відвідати 8 з 10 країні з книги. Аараз захотілося подивится на них по-іншому. Настільки з незвичайного ракурсу, і настільки смачно описані вони. Це надихає на те,
щоб відкласти свої плани і поїхати дивитися на Туреччину, Албанію, Грецію, Словаччину, Румунію ще і ще, згадуючи історії з “10 країн…”.

Андрій Бондаренко. Мандрівник, колишній заступник міністра інфраструктури.

Тут все, як і має бути, коли автор професійний науковець, знавець географії, історії і навіть кулінарії. Мандрівник, простір якого упакований об’ єктами значно щільніше, ніж у 95% людей, і при цьому, людина, що має дар оповідача.
Книжка легка і глибока. Однаково годиться для читання перед подорожжю, після мандрів або навіть замість них. Хоча краще таки читати її прямо в дорозі. Ну а Віхола зробила іще один маленький естетичний шедевр.

Андрій Домаранський. Географ. Директор із розвитку Книгарні Є.

Дуже незвично і хвилююче читати прізвище свого друга Роман Маленков на обкладинці новенької] книги «10 країн після карантину» видавництва Віхола
З Романом я проїхав сотні кілометрів, з’їв кілограм кьофте й випив трохи вина, а от тепер він Автор. Саме так: з великої літери й з повагою до ерудиції й знань. Крім того – це ніби продовження спілкування з ним: цікавим, творчим, саркастичним, дещо категоричним і бажаючим охопити одразу все.
Мене аж по-доброму завидки беруть, що ви з Романом познайомитеся, можливо, вперше, а, отже, для вас ці подорожі будуть свіжими. Якусь частку згаданого в путівнику я проїхав з Романом, рухав те злощасне крісло в Словацькому мерсі чи набирав халяви повні снігу під монастирями Румунії. Частину відвідав із сім’єю, а кудись полечу незабаром. Адже завжди найкраща мандрівка та, яка чекає попереду.
На сторінках чудово оформленої книги (от тільки фото можна було б трохи відкорегувати при друці) ви зустрінете справжніх українців-русинів, що живуть поза Україною у Румунії, проїдетеся «країною замків» Словаччиною (тільки не кажіть Роману, що в Німеччині замків разів у 7-10 більше).
З подивом дізнаєтеся, що Албанія – це не лише доти й дешеві морепродукти, а для Греції не вистачить і року мандрівок.
Мальта й Північна Македонія – це дійсно ще й досі інкогніта, (а тому підписуйтесь на Закордон Інкогніта).
Спробуєте поборотися з власними стеоретипами: Чехія (Моравія) – це вино, а не пиво, а Болгарію треба відкривати не з того кінця й збиратися на північ. Між іншим найпрекраснішу місцину країни ви вже бачили в дитинстві навіть не знаючи про це…
Кіпр найцікавіший турецький, а Туреччина… теж турецька. Мене колись Роман ледь переконав ще раз полетіти в цю країну, яку я вважав нецікавою, а тепер я ніяк не можу зупинитися відкривати в ній нові й нові місця без готелей і олінклюзива.
Тицніть пальцем у рулетку на обкладинці й почніть читати з будь-якого розділу-країни. Аж жаль бере, що їх лише 10. Це не типовий путівник з картами, маршрутами й топами, що з’їсти чи відвідати. Хоча і про це буде та ще й так, що захочеться самому все спробувати й перевірити.
І будьте дуже обережні з книгою📣
Оця рулетка на обкладинці – це попередження про азарт мандрів. Прочитаєте й захворієте на мандроголізм. А ця хвороба невиліковна❗️

Сергій Щербій. Директор із маркетингу клубу “5 елемент”.

Замовити книгу із автографом ви можете наступним чином:

через вайбер +380682766022 або месенджер фейсбук Ольги Маленкової

e-mail: malenkova79@gmail.com

Вартість книги 200 грн. + доставка Новою поштою.