Головна > Новини > Антарктида завітає в гості до Городка (Хмельницька обл.)

Антарктида завітає в гості до Городка (Хмельницька обл.)

Ця подія не пов’язана з культурною спадщиною та її збереженням. Але до її організації певним чином причетні члени команди «Україна Інкогніта» (наші інтереси досить широкі), відповідно ми її публікуємо.

Український прапор в Антарктиді. Фото: НАНЦ

У п’ятницю, 15 вересня о 15:30 в Городоцькому краєзнавчому музеї «G-MUSEUM» (Хмельницька обл.) відбудеться непересічна подія – відкриття фотовиставки «Україна в Антарктиці: дослідження та незламність», підготованої Національним антарктичним науковим центром МОН України (НАНЦ), та присвяченої українській антарктичній станції «Академік Вернадський».

Нагадаємо, лише 30 країн мають свої цілорічні наукові станції в Антарктиді, серед них від 1996 р. і Україна.

Виставку презентуватиме відомий український вчений, директор НАНЦ Євген Дикий.

Виставка присвячена 160-річному ювілею від дня народження засновника Української академії наук академіка Володимира Вернадського, на честь якого названо єдину українську полярну станцію.

Принагідно зауважимо, що Вернадський був у дружніх стосунках із тісно повязаного з Городком професором Сергієм Виноградським.

Перед цим попередня версія виставки експонувалася у Верховній Раді України та Європейській Комісії (уряду об’єднаної Європи), що у Брюсселі.

В Городку ж матимемо ОНОВЛЕНУ виставку і подоляни стануть першими її глядачами. Виставка працюватиме усього тиждень, тож покваптеся побачити!