Головна > Новини > Частину території музею «Херсонес Таврійський» займе монастир гундяєвців

Частину території музею «Херсонес Таврійський» займе монастир гундяєвців

Як повідомляють медіа окупованого рашистами Криму, сьогодні офіційно оголошено, про відкриття на теренах захопленого росіянами Херсонеського історико-археологічного музею-заповідника у Севастополі монастиря Російської Православної Церкви.

Окупанти в рясах

«Сьогодні на території стародавньої базиліки Херсонеса Таврійського на честь великого двонадесятого православного свята Стрітення Господнього митрополит Сімферопольський та Кримський Тіхон звершив Божественну літургію, повідомляє один із сайтів рашистів. –  На службі були присутні губернатор Севастополя Міхаіл Розвожаєв… у проведенні богослужіння взяли участь благочинний Севастопольський церковний округ протоієрей Сергій Халюта, архієреї, намісники монастирів та священики Кримської митрополії.

З благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила після служби було озвучено історичне рішення про відродження чернечого життя в Херсонеському чоловічому монастирі.

…Завдяки спільній роботі федеральної, регіональної влади та духовенства прийнято рішення про відродження Свято-Володимирської обителі та Херсонеса Таврійського як духовного центру країни та російського православ’я».

Окупанти в рясах

Нагадаємо, що всі музейні експозиції Заповідника знаходяться у корпусах колишнього монастиря. Про їх подальшу долю не повідомляється.

Окупанти в рясах.

Також акцентуємо, що Херсонес Таврійський і його хора був включений до світової спадщини ЮНЕСКО 23 червня 2013 на 37-й сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Як діяльність та функціонування монастиря гундяєвців відповідатиме цьому статусу, – теж невідомо.