Ведмедівка. Загадкова церква.

У Носівському районі, за десяток кілометрів від траси Кіпті – Глухів, стоїть невелике село Ведмедівка. Населення тут всього близько сотні осіб. І ми б може ніколи б сюди не заїхали, якби, майже випадково, не побачили фотографію рідкісного дерев’яного храму, який нагадав шедевр у російських Кіжах – п’ять, відносно невеликих, видовжених, гранчастих баньок, вкритих, на жаль, не гонтом, а бляхою, але й під нею надзвичайно колоритних. 

Побували у Ведмедівці, й не пожалкували – храм дійсно неймовірний, єдиний подібний в Україні. І не внесений у реєстр пам’яток архітектури. Дізнатись якусь конкретну інформацію про цей шедевр ми не змогли, хіба що церква Успенська. За однією інформацією, його звели у 1812 році, за іншою ще раніше – десь у 18 столітті.

Поряд із храмом могила Полетики – представника відомого українського роду. Дивно, чому він тут похований. А ще відомо, що у селі народився Сильвестр Юницький (Семен, у миру,  роки життя 1719-1769). Це був релігійний діяч доби Гетьманщщини, архімандрит монастирів на Московщині, керівник представництва Києво-Печерської Лаври у Москві. І майже напевне, саме із цією людиною пов’язане будівництво храму. А може він його і збудував? Питань багато, але ми обов’язково знайдемо відповіді на них.

Текст та фото Романа Маленкова.

Могила Івана Полетики біля церкви.