Головна > Блог > Олешня. Садиба Софії Русовой та «Блакитні» озера

Олешня. Садиба Софії Русовой та «Блакитні» озера

Олешня розташована  в Чернігівському Поліссі серед соснового лісу. В 20-тих роках 20 століття через Олешню проклали залізницю, яка прямує з Чернігова до Гомеля. Основна частина Олешні знаходиться на сході від залізниці. Саме у східній частині Олешні розташована садиба Софії Русової. Садиба розташована в мальовничому місці серед сосен і дубів в  2 км від «Блакитних озер». Садиба Софії Русової є історичним об’єктом і має особливу енергетику. Саме тут у  1856 рік в франко-шведській сім’ї Ліндфорсів народилася відомий діяч  педагогіки Софія Русова, яка стала засновницею першого дитячого садка в Росії, вперше видала буквар і систему дошкільного національного виховання, відомого в усьому світі. Головний будинок – двоповерховий. Поряд з будинком ростуть старезні дуби та липи. Деяким дубам більше 300 років.

На території «Садиба Софія Русової» йде будівництво готельного комплексу – будиночки з бруса, лазні, колиба, готельні номери і вся необхідна інфраструктура для відпочиваючих (альтанки, мангали, озеро, рибалка, спортивний майданчик, стародавня липова алея, стежка здоров’я до Блакитних озера ).

В даний час ведеться реконструкція двох старовинних будівель – садиби родини Ліндфорс, в якій розташується методичний центр Софії Русової, і древньої гончарної майстерні батька Софії Русової – Федора Ліндфорса, в якому незабаром відкриється музей Софії Русової і кімната майстрів гончарства.

В 2-х кілометрах від садиби розташовані «Блакитні озері».   «Блакитними озерами» називають затоплені піщані кар’єри (в Олешні добувають високоякісний кварцевий пісок).  Ці озера в народі називають «очі Чернігівщини». Дуже красивий вигляд відкривається на озера з висоти пташиного польоту. Комплекс складається з трьох озер. Площа найбільшого озера становить 25 га, глибина  близько 20 м. Вода має яскраво блакитний колір. Вважається, що кристально чиста вода озер, розташованих серед соснового лісу, має якісь цілющі властивості. Мені найбільш подобається  «Лазурне» озеро – воно розташоване далі в лісі. Вода у ньому має лазурний колір. Вода має такий колір, оскільки  дно озера покривають поклади особливого кварцового піску. Ці мальовничі місця є популярною рекреаційною зоною з чистим повітрям і зручними пляжами.  Туристи сюди їдуть з України, Білорусі та Росії.