Home > News > Московські попи руками російських вояків плюндрують стародавній Херсонес

Московські попи руками російських вояків плюндрують стародавній Херсонес

В окупованому Криму на території «Херсонеса Таврійського» військові будівельники російської армії зводять новий амфітеатр. Про це повідомляє «Спілка археологів України».

окупанти плюндрують Історію
Московсько-попівська новобудова на теренах давнього міста. Фото: “Спілка археологів України”
Московсько-попівська новобудова на теренах давнього міста. Фото: “Спілка археологів України”

Ці дії здійснюють підлеглі Військово-будівельного комплексу Міноборони Росії (ВБК). Вони продовжують будівельні роботи по створенню так званого історико-археологічного парку «Херсонес Таврійський» та руйнуванню культурного та археологічного ландшафту.

Зовнішній вигляд усіх будівель відповідатиме загальній імперській концепції: псевдовізантійська стилістика в «новому» прочитанні, з використанням «сучасних» технологій і матеріалів. Проєкт курує Патріарша ради з культури, роботи ведуться за дорученням президента Росії, за фінансової та організаційної підтримки фонду «Моя історія».

Нагадаємо, що у 2017 році під час зустрічі із «общєствєнностью» окупованого Криму та Севастополя російський диктатор Владімір Путін висловив переконання у необхідності розвитку Херсонеса як «загальноросійського історичного центру, пов’язаного з формуванням російської нації та єдиної російської держави».

15 грудня 2017 р. Міністерство культури Російської Федерації спільно з Патріаршою радою з культури розробило затвердило «дорожню карту» щодо створення історико-археологічного парку. Оператором проекту парку виступив вище згаданий Фонд «Моя історія».

Митрополит Тіхон розповідає Путіну про новобудови в античному місті

А 2019 р. митрополит Псковський і Порховський Тіхон, озповідаючи Путіну про майбутній «історичний парк», зокрема сказав:

«Это территория, которую нам сейчас передают (Міноборони РФ). Вот здесь – тот самый Музей Христианства, здесь же будет единственный в России Музей Античности и Византии. Сорок тысяч квадратных метров площади. Здесь реконструкция старого города: ремесленнические мастерские, кафе, гостиницы небольшие».

Отакі псевдодекорації мають постати на руїнах давнього Херсонесу.

Все це, зауважимо, планується наліпити на теренах давнього міста.

Нагадаємо, що Херсонес Таврійський був включений у світову спадщину ЮНЕСКО 23 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО у Камбоджі. До списку була також внесена і хора — сільськогосподарська округа навколо Херсонесу. Херсонеське городище є єдиним в Північному Причорномор’ї цілісно збереженим зразком античного міста, який існував з V століття до н.е. до XIV століття н.е. Тут збереглися залишки міського планування вулиць, житлових, господарських та культурних споруд. Роботи які ведуть окупанти нищать структуру давнього міста та повністю спотворюють його вигляд.

Тим часом за мовчазної згоди керівництва  УГКЦ на теренах Національного заповідника “Давній Галич”, у серці літописного Галича так само спотворене новобудовою, зведеною для проведення всеукраїнської прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої.