Home > News > Митрополит Онуфрій не побачив в обстрілі Одеси російського сліду?

Митрополит Онуфрій не побачив в обстрілі Одеси російського сліду?

Громадянин  Орест Березовський, відомий у середовищі шанувальників московського патріархату під церковним псевдо «Митрополит Онуфрій», висловив співчуття одеситам, у зв’язку із ракетним обстрілом історичного центру «Перлини біля моря».

Про це йдеться на офіційному сайті філії РПЦ в України, яка себе чомусь називає «УПЦ».

Громадянин Березовський не знайшов в Одесі російського сліду? Фото УНІАН

Показово, що у своєму звернені до одеситів пан Березовський жодного разу не вжив слів «Росія», «російська» чи «росіяни». Із послання головного пастиря українських шанувальників московського патріарха Гундяєєва (Кірілла) так і не зрозуміло, яка країна є винуватцем трагедії і яка саме армія вдарила ракетами по мирному місту. Відповідно і не названо злочинця.  Кого мав на увазі шановний громадянин  Березовський, коли  використав незрозуміле визначення «ворожа атака», – сказати складно. Не виключено що й марсіан.

Нижче ми додаємо повний текст офіційного «співчуття» громадянина Березовського. Можливо читачі знайдуть там щось про Росію. Нам – не поталанило.

ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВУ,
ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ АГАФАНГЕЛУ,
МИТРОПОЛИТУ ОДЕСЬКОМУ І ІЗМАЇЛЬСЬКОМУ,
ПОСТІЙНОМУ ЧЛЕНУ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ

ДУХОВЕНСТВУ, ЧЕРНЕЦТВУ ТА ВІРЯНАМ ОДЕСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
ЖИТЕЛЯМ М. ОДЕСИ

Ваше Високопреосвященство!
Дорогі отці, брати і сестри!

З глибоким сумом сприйняли звістку про чергову ворожу атаку на місто Одесу, внаслідок чого зруйновано Спасо-Преображенський кафедральний собор, житлові будинки та інші споруди. Особливим болем є те, що в сьогоднішню ніч знову загинули люди, багато поранених та госпіталізованих. Прийміть мої щирі співчуття у зв’язку з цією великою трагедією.

Во время оно, Ви, дорогий Владико, разом з кліром та віруючими м. Одеси доклали безліч сил і здоров’я, щоб відновити та відбудувати Спасо-Преображенський собор в усій його красі. Співпереживаю Вам, Вашій пастві й усім, кому дорогий цей шедевр християнського храмового зодчества, що посідає особливе місце серед пам’яток архітектури всеукраїнської культурної спадщини.

Будь-хто, хто цілиться в небо, влучає врешті-решт у самого себе.

Закликаю усіх вас, дорогі мої, до терпіння і сугубої молитви. Смирімо свій гнів, не даючи йому перетворитися на сліпу ненависть. Не будемо забувати, що, яким би страшним не був цей вік, врешті-решт переможе Божественна Любов, яку не під силу знищити ні брехні, ні насиллю.

Поділяючи разом із Вашим Високопреосвященством і народом Одеси скорботу від нещастя, що спіткало місто, підношу молитви до Милосердного Творця за упокій загиблих, за зцілення постраждалих і дарування сили вам гідно впоратися з випробуваннями, що випали на вашу долю.

З любов’ю у Христі,

+ОНУФРІЙ
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

23 липня 2023 року, м. Київ

Можна припустити, що громадянин Березовський не назвав росіян росіянами виключно із причини, аби не образити своє московське керівництво. Хоча можливо він просто забувся.

Нагадаємо –  у ніч на 23 липня 2023 року, російські агресори вдарили ракетами по Одесі, у наслідок чого загинули люди та зазнала руйнації цивільна забудова, у тому числі й Спасо-Преображенський кафедральний собор.

Одеса. На руїнах храму. Фото censor.net

Від обстрілу неназваних громадянином Березовським «ворогів» крім старовинної цивільної забудови та собору-новоробу постраждав і знаменитий Будинок вчених – справжня перлина історичної спадщини міста. Зокрема у будинку вибиті майже усі старовинні вітражі, пошкоджено меблі та інтер’єр XIX століття.

Цікавий факт. Поряд із місцем влучання ракети в собор дивом зберігалася Касперовська ікона Божої Матері, яка є покровителькою Одеси. Існує версія, що схильний до містики російський очільник Путін наказав поцілити саме у цей образ, аби позбавити ненависну Москві українську Одесу небесного захисту.

Нагадаємо,  – кафедральний собор в Одесі руйнували двічі. Спочатку російські більшовики, по тому просто росіяни.