Головна > Блог > Переяслав-Хмельницький місто музеїв

Переяслав-Хмельницький місто музеїв

Недалеко від Києва знаходиться місто Переяслав-Хмельницький, який називають містом музеїв. Їх тут аж 26. Найвідомішим є головний туристичний об’єкт міста музей архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, – один з найбільших музеїв України. До його колекції, яка налічує 385 пам’яток народної архітектури та побуту, входять церкви, вітряки, селянські будинки і двори, господарські будівлі ХVII-ХІХ століть. Вони тут склали неповторний ансамбль кільканадцять перлин народного зодчества наших предків, які ще називають музеї просто неба. Музей має такі розділи: українське дореволюційне село Середньої Наддніпрянщини, ремесла та промисли українського пореформенного села, вітряки і розділ найдавнішого часу, що є характерною особливістю нашого музею.

Ось так, прочитавши дану інформацію на найвідоміших сайтах, група українських любителів подорожей відправилася в мандрівку за 100 км від рідного міста. І хоча деякі члени нашої “туристичної” групи відмовлялися розпочинати свій туристичний день о 9 годині ранку, вже наступного дня (коли ми вирішили подорожувати) в цей час ми були на півдорозі до музею. Звичайно подорож молодих людей не може бути просто подорожжю, тому в дорозі нас чекало багато цікавого і веселого. Ми й незчулися, як опинилися перед ворітьми музею, де нас чекало багато цікавого і незабутнього. При вході до музею на Вас чекають кам’яні баби, що є унікальними витворами мистецтва та ідеології давніх народів. Вони стали важливим джерелом для розуміння процесу формування сучасних вірувань і релігії. Далі ми побачили різновиди житла наших предків: від житлово-господарського комплексу до сільських управ та шинків.

Але крім будинків та шинків

(доречі – ми дуже хотіли побачити діючий шинок з українськими стравами, але на території музею таке не розповсюджено. Для відвідувачів на території є ярмарковий майдан з колодязем-журавлем та торгівельними лавами, на яких кожен, хто зголоднів або притомився, може сміливо розміститися та повеселитися) в музеї під відкритим небом ще знаходиться дуже багато церков давніх часів. Ось деякі з них:

1. Церква Івана Богослова

2. В унікальній пам’ятці дерев’яного мистецтва (Сухоярській церкві) 1775 року, перевезеній до заповідника із села Сухий Яр Ставищенського району Київської області, знаходиться Музей історії Української православної церкви.

3. Церква святого Георгія

Загалом у музеї під відкритим небом в Переяслав-Хмельницькому нам дуже сподобалося, враження від нього найкращі і всі ми залишились дуже задоволенними, але на цьому наша мандрівка в цей “визначний” день не закінчилася… 

Далі на нас чекав Канів!..