Львівський окружний адміністративний суд зобов’язав власника кам’яниці на пл. Ринок, 40 відновити пам’ятку архітектури національного значення. Про це повідомляє zaxid.net.
- Декор будинку за адресою площа Ринок, 40. Фото “Україна Інкогніта”
Рік тому під час будівельних робіт міська адмінкомісія зафіксувала значну перебудову будівлі та демонтаж історичних частин приміщення.
Упродовж 2020 та 2021 років ТзОВ «Виробничо комерційна компанія “ПФ-Онікс”» купила на аукціоні комунальні приміщення Львівської міської ради в кам’яниці на пл. Ринок, 40. Ідеться про приміщення першого та третього поверхів. У серпні 2022 року компанія почала перебудовувати ці приміщення, демонтувавши частину офіцини (флігеля) та зруйнувавши дерев’яні перекриття і різьблені балки. Ці роботи компанія не погодила з управлінням охорони історичного середовища, тому міська рада звернулася до суду з вимогою відновити пам’ятку архітектури.
У суді представники ТзОВ «Виробничо комерційна компанія “ПФ-Онікс”» зазначили, до придбали комунальні приміщення в дуже занедбаному стані й в час, коли міська комісія управління охорони історичного середовища обстежувала об’єкт, підрядники виконували протиаварійні роботи. Власники запевнили суд, що всі протиаварійні роботи вже завершені та припинені до одержання ними всієї необхідної проектної та дозвільної документації.
Враховуючи обставини справи, 25 серпня суддя Оксана Карпʼяк зобов’язала ТзОВ «ПФ-Онікс» відновити пам’ятку архітектури на пл. Ринок, 40. Це рішення можна оскаржити в апеляційному суді.
Як повідомляється на сайті «Інтерактивний Львів», – кам’яниця, відома з податкових реєстрів як “Зухоровичовська”, будувалася на північній стороні Ринку, на ділянці, межа якої принципово не мінялася з локаційного періоду. Між старими граничними стінами компонуються головний будинок з тритрактовою структурою плану, внутрішнє подвір’я і тильна офіцина. Підвали зберігають залишки готичного мурування, проте основу корпусу складають мури, датовані бл. 1772 р. Симетричний фасад на 4 вікна свідчить про вплив йозефінської архітектури. Експресивні пізньобарокові атланти під балконом виконані у традиції скульптури Йогана Пінзеля. Є пам’яткою архітектури і містобудування національного значення, ох. №326/40.