Home > Без категорії > У Львові запрацював інтерактивний тур по втрачених пам’ятках міста

У Львові запрацював інтерактивний тур по втрачених пам’ятках міста

Інтерактивний тур доповненої реальності про втрачені пам’ятки міста презентували у Львові.

Охочі зможуть побачити, який вигляд мала львівська Ратуша у XVII ст., Краківську браму, Високий замок на піку своєї могутності, знищену в 1941 р. синагогу “Золота Роза”.

Це перший схожий в Європі стартап у сфері інтерактивно-історичних реконструкцій з допомогою технологій доповненої реальності.  Біля входу у Ратушу встановили стенди, на яких зображені зруйновані пам’ятки архітектури, відтворені за допомогою технологій доповненої реальності.

“Цього разу у нас виставка дещо незвична – про доповнену реальність, про ті пам’ятки Львова, які, на жаль, втрачені. Це Краківська брама, яка була на північний частині оборонних укріплень, це Високий замок, який був розібраний в 19 ст. Також Ратуша, попередниця теперішньої будівлі, яка теж в 19 ст. була розібрана, а на її місці збудували теперішню. Це синагога Золота Роза”, – розповів керівник ЛКП «Бюро спадщини» управління охорони історичного середовища Павло Богайчик.

Як користуватися додатком та побачити як виглядали ці об’єкти на локаціях в місті, розповів автор ідеї, засновник стартапу Chameleon Age Ігор Ковалишин.

«Людина підходить до руїн пам’ятки, сканує QR-код, завантажує додаток, відкриває платформу доповненої реальності, вибирає «Львів», споруду, біля якої вона є, відкриває камеру – і з’являється споруда в реальному розмірі. Можна гуляти, робити фото, слухати довідкову інформацію. Ми займаємося спорудами, які ніколи не відбудують, як, до прикладу, Високий замок. А завдяки додатку можна побачити, прогулятися. Також це і престиж для міста, і історична складова, і освітня: ми хочемо, щоб школярі, студенти чи історики на цьому вчилися. Відтворення – історично достовірні, і архітектурно все правильно. Консультуємося з істориками, як все відновлювати і тоді робимо 3D-модель. А програма відтворює і колізей, і замок – все в реальному розмірі», – розповів Андрій Ковалишин.

Джерело: “Бюро спадщини