Home > News > В Києві презентують Мапу звитяг і пам’яті українського народу

В Києві презентують Мапу звитяг і пам’яті українського народу

ГО «Україна Інкогніта» продовжує працювати над проектом «Мапа звитяг і пам’яті українського народу». Вже є сайт присвячений цій темі, є і мапа, на якій вже позначені понад 130 місць битв і боїв українців із ворогами і короткі їх описи. Все це місця української звитяги та пам’яті. Із часом вони будуть не лише на карті, але й позначені на місцевості.

Проект реалізується за підтримки Міністерства молоді та спорту України.

Передовсім команда ГО «Україна Інкогніта» планує встановити інформаційні стенди на на п’яти локаціях:

1173 рік – битва під Вишгородом, перемога Київського, Галицького і Волинського князівств, над заліським союзом князівств Андрія Боголюбського (Іконокрада). Битва поставила хрест на гегемонії Андрія-Іконокрада.

1596 рік – битви під Білою Церквою та Гострим Каменем. Героїчний епізод повстання Наливайка, Лободи і Шаули, в якому військо повстанців перемогло багатотисячний загін Кирика Ружинського та не поступилося коронному війську Станіслава Жолкевського.

1648 рік – здобуття Кременецького замку полком козаків Максима Кривоноса. Безпосередньо вояками керував Филон Джалалій. Це був приклад безперецедентного героїзму і звитяги, коли українські воїни піднялися по стрімчаку і завоювали неприступний замок.

1943 рік – бій під Новим Загоровим. Чота вояків УПА прийняла бій із нацистами під стінами католицького монастиря. Три доби тривав бій – упівці гарно тримали оборону, і німці були змушені підключити 10 танкеток та три літаки. 13 упівцям вдалося прорватися із оточення. 29 українців загинуло, натомість німців вони поклали величезну кількість – від 120 до 400.

2022 рік – бій під Скибином. 9 березня 2022 року росіяни здійснили масований наступ на Бровари. Їх зупинили на трасі М01 білясела Скибин. Колону з російською бронетехнікою було знищено, а командира 6-го танкового полку було ліквідовано. ЗС РФ зазнали тяжких втрат і були вимушені відступити. За кількостю залученої бронетехніки на теренах Броварського району та сусідніх сіл Чернігівської області це було найбільше танково-артилерійське протистояння з часів Другої світової війни.

Макети стендів та сайт будуть презентовані на брифінгу у Медіацентрі Україна (Київ, Бориса Грінченка, 9) 22.11.2024. Початок презентації о 13:00

Сайт (zvytiaga.online) поки тестовий, незавершений. Команда ГО «Україна інкогніта» з вдячністю прийме критику, пропозиції та зауваження.