Головна > Новини > Келії Братського монастиря у Києві потрапили у центр скандалу.

Келії Братського монастиря у Києві потрапили у центр скандалу.

Роботи з реставрації келій Братського монастиря на території Києво-Могилянської академії, які є пам’яткою історії та архітектури, зупинені оскільки будівлю фактично почали перебудовувати і замість оголошеної реставрації почали банальну реконструкцію. Про це у себе на ФБ сторінці повідомив активіст Дмитро Перов.

Попри заяви керівництва навчального закладу про реставрацію Келій 1823 р. на що видано дозвіл Міністерство культури та інформаційної політики України, на місці проведення робіт зафіксовано реконструкцію приміщень. А саме – повністю демонтовано дах та внутрішні перекриття будівлі, вибито вікна. Проведення таких робіт на пам’ятці прямо заборонено ст. 22 ЗУ «Про охорону культурної спадщини».

Замовник також не отримав погодження КНМЦ, що управляє територією заповідника «Стародавній Київ» і до якого входять Келії», що порушує ч. 4 ст. 33 ЗУ «Про охорону культурної спадщини».

Оригінальні 200-літні дубові перекриття заплановано змінити на армовані балки, що прямо заборонено ч. 4 ст. 32 Закону.

Крім того, на об’єкті будівництва відсутній паспорт об’єкту із зазначенням виду робіт, класу наслідків та відповідальної особи, а також не отримана карта на порушення благоустрою.

У зв’язку з чим, Департамент територіального контролю міста Києва складено відповідний припис. Келії мають бути відреставровані, а не перебудовані. Пошкоджені елементи мають бути відновлені, а ті що не підлягають відновленню замінені на відповідні. Така вимога Закону, – підсумував Перов.