Дубівка

Село Дубівка розташоване південніше Таращі (близько 20 км). Має сільську раду. В селі мешкає 480 осіб.

Церква Олександра Невського
Церква Олександра Невського. Фото Ростислава Маленкова

Церква Святого Олександра Невського, що стоїть у Дубівці, є пам’яткою архітектури національного значення. Але стосовно дат заснування цієї церкви є ряд суперечностей. Відомий краєзнавець (і, особливо, знавець храмів Київщини) Лаврентій Похилевич писав що у 19 столітті (до 1861 року) у Дубівці церкви не було, а мешканці села були приписані до парафії села Станишівка. А ось “талмуд” “Памятники градостроительства и архитектуры” стверджує, що церква у Дубівці була збудована у 1748 році:

Церква Олександра Невського“Расположена на пригорке в центре села. Церковь деревянная на каменном фундаменте крестовая пятисрубная с пристроенными с севера ризницей и с запада колокольней одноглавая. Увенчана шатром на высоком восьмигранном барабане, завершена главкой. К притвору примыкает двухъярусная колокольня (восьмерик на четверике), завершенная шатром с главкой. Стены ошалеваны. В интерьере боковые срубы объединены с центром высоким граненым вырезом.

В 1849 г. перестроена — поставлена на каменный фундамент, ошалевана, пристроены боковые приделы, колокольня. Памятник продолжает традиции трехчастных трехглавых храмов.”

Згідно із найновішими даними церкву збудували у 1861 році. Пояснень розбіжностей у датуванні ми не маємо.

48.932875, 26.116013 Дивитись на мапі Google Maps