Головна > Новини > Король ілюмінатів повернувся на Батьківщину

Король ілюмінатів повернувся на Батьківщину

18 квітня в читальній залі Центральної публічної бібліотеки Городоцької ТГ (м. Городок. Хмельницька обл.) відбулася презентація дослідження члена команди «Україна Інкогніта» журналіста та краєзнавця Дмитра Полюховича «Тадей Грабянка – король ілюмінатів», що вийшла у видавництві Руслана Халікова (Київ).

Тадей Грабянка. Портет невідомого художника 18 ст. Зберігається в Львівському історичному музеї. Вірогідно походить із будинку Грабянок в с. Купин
Будинок Грабянок в Купині, Хмельницька обл. де найвірогідніше колись зберігався портрет містика

Книга присвячена життю непересічного подолянина масона, містика та ілюміната графа Тадея Грабянки.

Подільський шляхтич Тадей Лещиц Грабянка – один із небагатьох пов’язаних із Україною історичних діячів XVIII ст., якому присвячено десятки поважних наукових робіт та сотні науково-популярних публікацій по усьому світу (США, Британія, Польща, Німеччина, Франція, Португалія, Росія тощо). Ще б пак! Варто лише згадати, –  у другій половині ХІХ та, навіть, на початку ХХ століть низка поважних дослідників масонських та окультних спільнот висловлювали щиру впевненість, –  знаменитий граф Каліостро та подолянин граф Грабянка це одна й та сама особа!

На презентацію прийшло чимало людей. Тут і далі фото із презентації А. Савченка. Інші – “Україна Інкогніта”

Грабянка став творцем унікальної пара-масонської спільноти ілюмінатів Авіньйону (вона ж «Новий Ізраїль» чи «Народ Божий»), що мала величезний вплив на езотеричну та окультну думку тогочасної Європи.

Вели захід начальник відділу культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міськради Олег Федоров та головний бібліограф бібліотеки Неля Гумеюк

Грабянці вдалося поєднати сведенборґіанство, езотерику, герметизм, теургію, кабалу, спіритуалізм, алхімію, арифмомантію, «спілкування» із ангелами, католицизм тощо в єдину гармонійну систему, що не мала аналогів ні до, ні після нього.

Директорка Городоцького краєзнавчого музею (G-museum) Наталія Гоцуляк, секретар Городоцької міськради Олена Гріх та Дмитро Полюхович.

Вся ж діяльність ілюмінатів Авіньйону підпорядковувалася ідеї т.з. міленаризму, що стала головним сенсом існування їх втаємниченої спільноти. Ця візія передбачала, що після якихось катастрофічних подій лице світу має змінитися і настане передбачений у «Одкровенні»  новий тисячолітній цикл в історії людства (лат. mille — «тисяча»). Хто до цього буде готовий духовно – не лише спасеться у вихорі майбутніх жахливих подій, але й посяде у оновленому світі чільні місця.  Відповідно головною метою суспільства було введення його адептів у пророковане в «Апокаліпсисі»  тисячоліття Ісуса та створення у підсумку нового Божого царства, – «Нового Ізраїлю». Грабянку заздалегідь проголосили його королем.

Дмитро Полюхович та його книга. Фото Ігор Моцний

Як і личить будь-якому поважному пророку Король Божого Народу  був замордований «царями земними». За особистим розпорядженням російського імператора Олександра І Грабянку запроторили до казематів сумнозвісної Петропавлівської фортеці, де він таємниче помер (найвірогідніше від отрути).

Іронія долі і вибрик Історії. Незабаром після смерті бранця, не без участі адептів «Народу Божого», які були у його найближчому оточені, російський цар сам підпав під вплив ідей, що сповідував замордований ним  подолянин. Це значною мірою  вплинуло на містичний світогляд Олександра І і стало підґрунтям ініційованого ним «Священного Союзу»  усіх монархів Європи, що став першою у світі міжнародною безпековою структурою. Під егідою якого Європа жила від 1815 по 1853 рік…

Традиційна для таких заходів роздача автографів…

Попри значний інтерес до фігури Тадея Грабянки у світі в Україні про нього практично невідомо. Маємо коротеньку статтю у «Вікіпедії» (з купою помилок) та кілька десятків побіжних згадок у аматорських краєзнавчих публікаціях, часто далеких від істини. Ця книжка – перша фундаментальна спроба  повернути Грабянку на Батьківщину.

Одна із містичних знахідок, що свідчить про «прокляття Грабянки». Під цим прокляттям нащадки містика мали на увазі всі ті негаразди, шо переслідували рід, як покарання за гріхи предка-«єретика». Могила невстановленого поки правнука Короля Ілюмінатів. Тут похована дитини його внука Еразма і баронеси Марії фон Гейсмар. Бачимо герб Грабянок «Лещиц» та герб баронів Гейсмарів. Знахідка зроблена під час спільної експедиції «Україна Інкогніта» та відділу культури, національностей релігій і туризму Городоцької міськради.

Книжка з’явилася значною мірою містичним чином. Власне містичні збіги і випадковості супроводжували автора увесь час роботи над дослідженням.

Могила невістки містика (дружини Еразма, – дружини молодшого сина Тадея). Знахідка зроблена під час спільної експедиції «Україна Інкогніта» та відділу культури, національностей релігій і туризму Городоцької міськради.

Все почалося із прохання очільників Городоцької громади підготувати коротенькі довідки про відомих діячів минулого, пов’язаних із Городоччиною. Коли дійшли руки до Грабянки з’ясувалося, що сталося це саме у 215 річницю із дня його смерті. На довідку про графа планувалося витратити максимум півгодини, але робота так захопила, що у підсумку вийшла ціла книжка.

Подяка від міського голови Городка Неоніли Андрійчук (вручила секретар міськради О.Гріх)

Далі була ще ціла низка містичних та дивовижних збігів та історичних знахідок. Вочевидь буремній душі графа Грабянки дуже захотілося, аби про нього згадали на Батьківщині.

Нагадаємо, Тадей Лещиц Грабянка народився 8 січня 1740, с. Райківці, Хмельницька область. Мав резиденції в селах Остапківці, біля Городка та Сутківцях, що біля Ярмолинець. На їх честь називав себе графом Остапом та графом Сутківським.  Був замордований за вказівкою російського царя в казематах Петропавлівської фортеці 6 жовтня 1807 р.

Замовити книжку можна за адресою halikoffr@gmail.com