Головна > Блог > Дендропарк “Олександрія”. Кращий

Дендропарк “Олександрія”. Кращий

Нарешті зробив такий матеріал про “Олександрію”, який хотів. Замінив ним те що було на сайті й пропоную для перегляду. Ось тут.

Останні чотири тижні я по роботі кожні вихідні бував на екскурсії в “Софіївці”. Не скажу кривого слова проти неї, але на колір й на смак… Ну не для мене ця пиха і помпа. Ці тисячі туристів, коні, тачанки-електрокари, сувенірні базари. Та і не лише в цьому справа, адже багато відвідувачів приїжджають сюди просто щоб відмітитись: “А я був у “Софіївці”. Півгодини вони йдуть від центрального входу до Великого ставу, потім півтори години можуть стояти у черзі на підземну річку. Можуть додати сюди похід по сувенірним точкам, катання на гондолі, катамарані чи невеликому пароплавчику (понорошку, адже кататись то й особливо ніде), можуть потрястись у кареті, або верхи на конику, або у тому ж електрокарі. І це все дендропарк? Народ! Комусь тут цікаво, що у парку росте й що розташоване за межами головної алеї?

“Олександрія” ж – це як гарний фільм, який хочеться передивлятись і передивлятись. Спокійний фільм, який бере за живе не спецефектами, а грою акторів та режисерською постановкою.  Дивишся й постійно відкриваєш щось нове.  Й це при тому, що в “Олександрії” я гуляв ще дитиною, адже сам із Білої Церкви. А ось після десятка відвідин “Софіївки” мені там вже відкривати, мабуть нічого. Не кажу що я бачив усе, але вже не сподіваюсь знайти ще щось цікаве. “Софіївку” я б порівняв із фільмом-блокбастером, наприклад із “Титаніком”. Фільм отримав практично всі призи, які міг (11 Оскарів), але передивлятись його вже не хочеться (раз п’ять я його вже бачив). Тоді як “Олександрія” – це “Звичайні підозрювані” Браяна Зінгера. Скромний Оскар за кращу роль другого плану Кевіну Спейсі й ніби все. Але цей фільм зробив справжній переворот в кінематографі. Майже всі, хто знімався у ньому стали зірками (як і режисер до речі). Зараз цей фільм знають порівняно мало, але майже всі хто його бачив (із нормальним перекладом) піднімають догори великий палець. І ще досі таємничий Кайзер Созе копирсає сіру речовину все нових і нових глядачів. Американський інститут кіно включив фільм у десятку найбільш значущих детективів за всю історію Голівуда. От так і “Олександрія”. Для мене. Але мою думку підтримують немало, особливо серед туристів, які були в багатьох парках і мають можливість порівняти.

Дам я таку можливість і на сторінках сайту, а поки що лише “Олександрія”.