Головна > Блог > Замкова гора чи біла церква в Білій Церкві

Замкова гора чи біла церква в Білій Церкві

Як відомо Замкова гора це  городище літописного міста Юр’їв, що розташоване в центральній частині міста Біла Церква. Пам’ятка археології XIXIII століть та головне ядро міста. Не дивлячись на досить заболочену територію люди все ж таки збудували собі поселення, а потім і фортецю. Після спалення монголо-татарами міста залишились лише руїни церкви Святого Георгія. До речі, церква не була білого кольору це вже неточності польського перекладу.

В 2011 році церкву вирішили відбудувати. Ініціатором будівництва став «Благодійний Фонд Костянтина Єфименка» Громадськість міста виступила проти будівництва, мотивуючи це необхідністю збереження музейного комплексу Замкової гори, неможливістю відтворити церкву у первозданному вигляді за браком джерел, а також спробою отримати матеріалий зиск з побудови церкви на місці історичної пам’ятки. Ще одним аргументом є необхідність детальнішого археологічного дослідження Замкової гори, оскільки у 1970-х роках тут було знайдено німецьке поховання часів Другої світової війни. Ще один нюанс кому церква буде належати??? і тут УПЦ МП заявляли, що так як Київський патріархат виник  в 1992 році, а УПЦ МП за часів Володимира то саме Московському патріархату, ствержував Митрофан архієпископ Білоцерківський і Богуславський.

На місці досліджень було виявлено оборонний вал першої половини XI століття, бастіони XVII століття, рештки споруд пізнішого періоду,але жодних натяків на залишки древнього храму. Тож, якщо відновлювати історичну справедливість, то на Замковій горі має бути реконструкція оборонних споруд княжої доби чи фортеці часів Козаччини. Так вважало більшість науковців.

Так чи інакше церква була збудована за досить короткий час, і як на мене, то вона стала ще однією прикрасою міста!!

                                               Краєвид з Замкової гори
Фото Маленкова Ростислава