Головна > Блог > Витачів взимку

Витачів взимку

Витачів – це село Обухівського  району Київської області розташоване за 21 км від районного центра. Село розташоване біля річки Дніпро здавна згадувалось, як великий річковий порт. Згадується в  творах візантійського імператора Костянтина Багрянородного, який правив в середині Х століття. Витачів заснований в 957 році. Населення становить до 800 осіб.

Досить  мальовниче місце з краєвидами на  Канівське водосховище. Городище, яке залишилось з часів Київської Русі почало овалюватись в Дніпро. Поблизу села виявлено поселення доби бронзи, могильник скіфських часів. Не один раз згадується Витачів у літописах. У запису за 1095 році розповідається, що половці у 1085 році напали на місто Юр’єв на річці Росі. Хоча самого міста вони не здобули, але з страху перед ворогом мешканці залишили місто, і юр’євці повтікали до Києва. Святополк, князь Київський:

"повели рубити город на Вытечеве холму, в свое имя нарек Святополчь город; и повели епископу Марину с Гургевци сести ту, и Засаковцем, и прочим от тех град; а Гюргев зажгона Половци тощ".

Фото Маленкова Ростислава