Кізлів. Михайлівська церква

Зовсім недавно вісім українських дерев’яних храмів внесли у Список Світової Спадщини ЮНЕСКО – усі із західноукраїнського регіону (Львівської, Франківської та Закарпатської областей), відповідно, дерев’яні храми стали знову дуже актуальними, тому і я про них знову згадав. Отже Львівщина (регіон найбільшої концентрації дерев’яних храмів), Буський район (тут збереглося понад три десятки дерев’яних храмів), село Кізлів (ох же і назва), церква Архистратига Михаїла.

Цей храм видно із траси Київ – Чоп, він стоїть метрів за двісті від неї. Тризрубний, з трьома верхами, побудований із соснових брусів у 1866 році. Автором храму був майстер із Кам’янки-Струмилової (нині Кам’янка-Бузька) Іван Васенько, який звів ще декілька храмів на Львівщині. Про рік побудови вказує напис на одвірку західних дверей.

Церква Архистратига Михаїла оббита гонтом, але верхи вкриті бляхою, на жаль. Загалом церква схожа на інші храми регіону, але це її не робить менш красивою, чи менш колоритною. Поряд із храмоім стоїть дерев’яна дзвіниця. Навколо багато дерев, які дещо псують загальний огляд, але роблять церковне подвір’я дуже затишним.

Текст та фото Романа Маленкова, Сергія Щербія

49.959349, 24.526634 Дивитись на мапі Google Maps