На всьому маршруті ландшафт рівнинний – рівнина річки Рати. Широкі заболочені долини рік Рати, Млинівки, Кривулі, Білої, Погарської, Мощанки наповнені піщаними наносами. Серед них зустрічаються валуни північного походження, принесені талими водами льодовика, який вкривав Розточчя. Під льодовиковими відкладами залягає водонепроникливий мергель, внаслідок чого цей район є заболоченим.
Ріка Рата
Маршрут лежить через село Воля-Висоцька до містечка Магерова. З Жовкви до Магерова близько 20 км.
Церква святого Михайла у селі Воля-Висоцька
З Магерова слід піти до Рави-Руської (20 км). На шостому кілометрі праворуч від дороги розташоване село Погарисько. У ньому 11 січня 1916 року помер відомий письменник-новеліст Лесь Мартович. Туристи можуть почути цікаві розповіді старожилів села про письменника.
Лесь Мартович
Від Погариська через село Замок (4 км) туристи переходять до села Думичів, де оглядають старовинний замок. Звідти йдуть до села Монастирка, в якому поховано Леся Мартовича. В селі слід відвідати його могилу.
Джерело в селі Монастирок
Тут, як і в селі Погарисько, можна зібрати і записати від старожилів – сучасників Мартовича цікавий матеріал про письменника.
У селі Середкевичі (4 км від Монастирка) з 1911 року в одного із своїх приятелів жив хворий Лесь Мартович. Тут він написав ряд творів.
У селі Монастирок добували буре вугілля. Туристи можуть познайомитись з геологією цієї місцевості, старими шахтами. Пласти вугілля залягають тут у вигляді лінзовидних тіл потужністю 2-7 м. За віком це вугілля належить до четвертинного періоду. У ньому зустрічаються стовбури дерев, іноді довжиною до 40 м і товщиною до 1 м.
З Монастирка туристи вирушають до Старого Села, проходять вкрите лісом пасмо, що складається з пісковиків, пісків. Найвища точка цієї місцевості – гора Вовковиця (344 м). Звідси відкривається панорама на Раву-Руську і її околиці.
Рава-Руська розташована на правому березі річки Рати. Вперше це місто згадується в 15 столітті, але, бузсумнівно, воно існувало значно раніше. В 1648 році козацькі полки Хмельницького йшли через Раву-Руську. Місцеве населення палко вітало визволителів і подавало їм всіляку допомогу. В 1704 році Раву-Руську захопили шведи. Вони пограбували, спалили місто. В зв’язку з війною із шведами в Раві-Руській двічі побував російський цар Петро І.
З Равою-Руською пов’язана діяльність українського письменника демократа Леся Мартовича, який тут жив і працював перед Першою світовою війною.
Рава-Руська
Далі слід вирушити на південний захід, через село Потелич. Маршрут пролягає через розчленовану мальовничу місцевість Розточчя.
По дорозі зустрічаються відсолення вапняків, пісків та пісковиків. В селі Потелич можна відвідати кахельний завод, оглянути відсолення і кар’єри на східних схилах покритої лісом височини, розміщеної на схід від села. В кар’єрах і відсоленнях, крім піску, є ще глауконіт – сировина для виробництва фарби. Найвища точка в цій околиці досягає 342 м над рівнем моря. На горі збереглися руїни замка.
Храм в селі Потелич
До сьогодні збереглась дерев’яна церква, яка є пам’яткою архітектури 17 століття і внесена у список ЮНЕСКО.