Головна > Блог > Жовква – перлина європейської культури

Жовква – перлина європейської культури

 У 2003 році виповнилось 400 років від дати, коли король Сигізмунд III своїм привілеєм запровадив у м. Жовква магдебурське право.

Місто має дуже багату і цікаву історію, пов’язану з життям і діяльністю видатних історичних осіб, приватна резиденція коронного гетьмана і канцлера Станіслава Жолкевського та короля Яна III Собеського, військова ставка Петра I, місце народження та дитинства засновника української держави у XVII ст. гетьмана України Богдана Хмельницького.

Жовква – це єдиний в Україні зразок збереженого ренесансного “ідеального” міста-фортеці, правдива перлина національної архітектурної спадщини.

Жовківський замок

Сьогодні на невеликій території історичного ядра міста, яке зберігає функції загальноміського центру, компактно розташовані дві пам’ятки містобудування, 55 пам’яток архітектури світового, національного і регіонального значення, дві пам’ятки садово-паркового мистецтва, 15 пам’яток історії.

За кількістю пам’яток вона займає друге місце в області після Львова. Центр м. Жовква у 1994 році перетворений у державний історико-архітектурний заповідник і має великий інтерес для туристів і гостей міста.

Атракції:

Замок 1594 рік

Міський парк

Звіринецька брама

Міська ратуша

Парафіяльний костьол Св. Лаврентія 1606 рік

Вежа-дзвіниця

Глинська брама

Василіанський монастир Різдва Христового з церквою 1612 року з надбрамною дзвіницею XVII  ст., келіями XVIII ст. та друкарнею кінця XIX початку XX ст.

Комплекс монастиря Домініканок 1682 рік

Площа Вічева з оглядом комплексу кам’яниць XVII  ст. з підсіннями

Синагога 1692 рік

Церква Св. Трійці 1720 рік

г. Гарай (368 м.)

По пасму Розточчя проходить головний Європейський вододіл, частково збереглася модринова алея, яка вела до літного королівського палацу, збудованого в 1688 р. Станіславом Жолкевським.

До послуг екскурсантів – численні жовківські крамниці, кафе-бари, ресторани.