Головна > Новини > Литовські митники затримали «дзвін Петра Могили» ймовірно викрадений окупантами в Україні

Литовські митники затримали «дзвін Петра Могили» ймовірно викрадений окупантами в Україні

16 березня литовські митники на автомобільному пункті пропуску «Шальчинінкай» вилучили дзвін, перевезений контрабандою через Литву, який таємно перевозив громадянин Республіки Молдова. Про це повідомляє прес-служба Литовської митниці.

Наразі спеціалісти Управління охорони культурної спадщини встановлюють, чи є вилучене об’єктом культурної спадщини. Тим часом митники з’ясовують, чи могли дзвін викрасти в Україні.

У ніч з 15 на 16 березня, через кілька хвилин після опівночі, громадянин Республіки Молдова прибув на автомобільний пункт пропуску «Шальчинінкай» на автомобілі «Мерседес Спринтер» і в усній формі повідомив митникам, що нічого забороненого або того що підлягає декларуванню не перевозить. Однак, оглянувши автомобіль, митники виявили всередині несподівану знахідку – захований під сумками церковний дзвін.

Водій не зміг надати жодних документів про походження та право власності дзвону, сказавши, що не знав, що такі документи потрібні.

Підозрюючи, що це може бути об’єкт культурної спадщини, ймовірно викрадений на території України, а також порушенням санкцій митники вилучили дзвін та склали протокол про вилучення.

Громадянин Молдови зізнався, що мав намір перевезти дзвін з Росії (місто Подольськ) через Білорусь і Литву до Молдови на прохання Патріархів Кирила і Миколая.

Наразі інформацію про цей 260-кілограмовий дзвін передано на оцінку фахівцям охорони культурної спадщини.

Судячи з написів на дзвоні, він може бути присвячений вшануванню православного святого XVII століття митрополита Київського і всієї Русі святителя Петра Могили.

Примітка від «Україна Інкогніта»: Петро Могила канонізований Українською православною церквою (Московський патріархат) та Українською православною церквою Київського патріархату (1996). Але канонізації на рівні усієї РПЦ не було.

Як добре видно на світлинах, – дзвін сучасний. Але, враховуючи вищесказане він міг раніше знаходитися або в храмі УПЦ (МП), або в храмі ПЦУ. Але таких на теренах Росії не спостерігається. Відповідно з величезною долею вірогідності можна стверджувати, що дзвін було викрадено із якогось з храмів на окупованих росіянами теренах України. Найвірогідніше із якогось з храмів ПЦУ. Як відомо, російські загарбники до Української Церкви ставляться вкрай негативно – переслідують вірних, арештовують священиків та розграбовують храми, віддаючи їх на поталу представників московського патріархату.