Кудинівці

Коли вперше побачив цю церкву Воскресіння Господнього в Кудинівцях на Зборівщині, подумав, що їй, ну напевно не більше 10 років, такий собі прямокутничок без будь-яких прикрас.

Село малесеньке, на 130 мешканців, коштів у громади небагато, що змогли, те й збудували.

Ан ні. Вже потім поцікавися, знайшов про неї інформацію. Хоч церква і є однією з наймолодших в регіоні (не рахуючи тих, що будувались за незалежності), проте за мірками людського життя все ж поважна, має 74 роки, звели її 1947 року.

А сталось це так.

Була колись в селі стара парафіяльна дерев’яна церква, збудована ще в 1847 році. Коли під час Другої світової війська вермахту відступали, то церкву спалили. Відразу по завершенню війни громада звела нову церкву, виходить так, що нова постала рівно через 100 років після своєї попередниці. Вийшла невеличка церква-капличка, стоїть біля цвинтаря, але на відміну від старої, що належала УГКЦ, нова вже була РПЦ (це й пояснює, чому дозволили збудувати). І лише 1992 року церва знову повернулась греко-католикам.

Треба сказати, що десь в середині 10-х років (в проміжку 2012-2016 рр) стався цей самий ремонт храму, який і привів до такого її сучасного вигляду. Хоч пластикові вікна були вде до 2012 року, виглядала церква значно гарніше, веселіше та привабливіше.

Трьохдзвонова мурована дзвіниця зведена 1991 року, хоч поруч також ще є й стара дерев’яна.

Текст та фото Ігоря Дорожка.