Лоташеве. Старовинний цвинтар

Нині Лоташеве – невелике село Тальнівської громади, Звенигородського району, Черкаської області. Згідно із матеріалами “Словника географічного Королівства Польського та інших слов’янських країн” Лоташеву заснували у першій половині 18 століття.

В останній період існування Речі Посполитої Лоташеве було у складі старостинських маєтностей, а після захоплення Правобережжя росією, опинилося у державній власності. Місцеві мешканці, вихідці переважно із Кальниболотських козаків, були державними селянами та одноосібниками. Про це і вказуюють кам’яні козацькі хрести на сільському цвинтарі. Саме цвинтар є головною пам’яткою села. Хрестів і старовинних надгробків тут небагато, але можливо, деяка їх частина, знаходяться у чагарях, або у землі.

Окремий цвинтар був у селі Піщаній, яка становила із Лоташевим одну парафію. Історія Піщаної схожа з історією Лоташевого. На їхньому цвинтарі, місцевим ентузіастом, знайдено один завалений кам’яний хрест, та невеликий пісковиковий надгробок. Місцеві мешканці збираються підняти хреста.

Текст та фото Романа Маленкова