Мапа звитяг і пам’яті українського народу

Проект «Мапа звитяг та пам’яті українського народу» має на меті відновлення історичної пам’яті та героїзацію українського етносу. Проект повинен збільшити обізнаність громадян країни про героїчні та трагічні етапи її історії, локалізувати на картах та на місцевості місця битв українців із ворогами, місця козацьких цвинтарів та окремих поховань, могили князів та гетьманів, видатні місця українського народу.

На місцях українських звитяг практично немає значних пам’ятників чи меморіалів, найчастіше до тих місць немає навіть доріг із твердим покриттям. Наприклад, місце, де відбулася легендарна Корсунська битва 1648 року, на місцевості позначене невеликим каменем із написом та дерев’яним хрестом. До цього місця немає дороги із твердим покриттям – після дощу чи коли сніг, до цього місця дістатися дуже складно. Це справжня ганьба – битва, яку вивчають у багатьох військових вишах Європи, як зразково-показову – із мінімальними втратами, повстанцями, було знищено регулярне (коронне) військо Речі Посполитої – ніби байдужа нащадкам, які за 32 роки незалежності не зробили до місця битви асфальтованої дороги, хоча від села Виграїв (яке назване на честь перемоги у битві), до місця битви всього два кілометри. Мало того – це місце не позначене на більшості карт, в тому числі і на популярних нині Google Maps. Наш проект має на меті докорінно виправити цю ситуацію.

Першим етапом проекту буде створення електронної (веб-версії) інформаційної системи, яка міститиме локалізації місць звитяги та пам’яті на картах (Гугл або Османд) і прив’язку (гіперпосилання) до умовних позначень окремих сторінок із інформацією про це місце. Сторінка, присвячена місцю звитяги, міститиме статтю про подію, схеми (для битв розташування і дії військ) і, по можливості, відоеролік, присвячені цій події. Відповідно, натиснувши (кликнувши) на умовне позначення на карті, можна буде перейти на сторінку місця звитяги, і навпаки, із сторінки можна буде перейти на карту.

Другим етапом має бути позначення місць звитяги та пам’яті на місцевості, за допомогою спеціальних уніфікованих таблиць, які міститимуть коротку інформаційну довідку про місце, та спеціальні інтерактивні (QR) коди, просканувавши які за допомогою телефону, або іншого пристрою, можна буде перейти на сторінку із розширеною інформацією і (або) на відеоролик про це місце.

Третім етапом проекту має бути облаштування місць звитяги та пам’яті на місцевості, створення пам’ятних знаків та меморіалів, облаштування доріг до них.

У виконанні (реалізації) проекту готові приймати участь: громадська організація «Україна Інкогніта», Музей становлення української нації, благодійний фонд «На часі».

21 липня було підписано меморандум про співпрацю між ГО «Україна Інкогніта» та Центром досліджень воєнної історії Збройних Сил України.

Відкрити карту у Google Maps