Суботівка. Церква, цвинтар та колоритні хати

Село Суботівка лежить на березі Дністра, попід крутим схилом, за 30 кілометрів від Ямполя. Мешкає тут близько півтисячі осіб, а заснували село у 1450 році.

Суботівка стара і дуже колоритна. Про асфальтут тільки чули – в селі його немає, і після дощу виїхати із села під гору, напевно, зможе не кожна автівка. Тут всуди по вулицях древні будиночки у півтора поверхи (нижній поверх – то більше схоже на цоколь), які упираються заднім боком у схил. Така архітектура типова для півдня Поділля.

Михайлівська церква, 1910-1913 рр.

Перша церква святого Михаїла була зведена у Суботівці у 1762 році. Вона була дерев’яною. У 1860-х роках їй влаштували капітальний ремонт, а через сорок років знесли. У 1910-1913 рр. із пісковика збудували ту Михайлівську церкву, яка стоїть у селі нині. Доволі симпатична і цікава будівля.

Напевне головною пам’яткою Суботівки є її старовинний цвинтар із кам’яними хрестами. Форми хрестів дуже різноманітні. Напевне заклали його ще у 18 столітті, хоча більшість надгробків відносяться до 19-го. Тут є найбільший хрест, з усіх, які ми бачили у своїх експедиціях – його висота близько чотирьох метрів. На жаль, цвитар у Суботівці не включений у Реєстр пам’яток, занедбаниий і покинутий. Він повністю заріс чагарями.

Текст та фото Романа Маленкова

Фото цвинтаря дивіться у нашій галереї