Туреччина. Замок Ферхатлі Ferhatli

Ми цей таємничий замок знайшли не відразу. За позначкою на карті приїхали в село Ферхатлі Ferhatli, розташоване за 5 кілометрів від Ардануча на крутих скелях каньйону річки Джехеннем, але нічого не побачили. Плюнули, й поїхали в бік Артвіну іншим боком каньйону, але навпроти села Ферхатлі Макс Назаренко закричав «Замок, он замок, на скелях». Але замок не стояв на скелях, він був прибудований до скель над каньйоном. Неймовірно.

Повертатись до замку ми не стали – часу не мали. Помилувались ним з іншого боку каньйону, який, до речі, теж перетворюють на водосховище, й погнали далі.

Із замком Ферхатлі місцеві мешканці пов’язують легенду про Фархата і Ширін – це оту, в якій Фархат, що здобути кохану, трощив скелі, пробивав каньйони. Ну звичайно, це   лише він міг звести такий замок, але мешканці Амасьї давно вже цю легенду локалізували у себе. І пам’ятник поставили. А взагалі кажуть, що вона десь з Ірану.

Замок Ферхатлі дуже поруйнований. Пишуть, що не менше від землетрусів, йому завдали шкоди шукачі скарбів. А взагалі в інтернеті інформації про цей замок дуже мало. Напевно, як і більшість навколишніх твердинь, його звели грузинські князі, але хто, і коли – такої інформації я не знайшов.

Текст та фото Романа Маленкова.