Головна > Новини > Московськопатріархатий «МАФ» біля фундаментів Десятинної церкви нарешті знесуть

Московськопатріархатий «МАФ» біля фундаментів Десятинної церкви нарешті знесуть

Скандальна епопея із «церквушкой»-самобудом, зухвало і самовільно поставленій московськими попами в історичній та археологічній охоронній зоні біля підвалин першого в Україні мурованого храму, почалася ще у далекому 2006-му році, коли підлеглі московського патріарха Кіріла (Гундяєва) нахабно захопила землю Національного музею історії.

Нагадаємо, що забудова цієї території суворо заборонена Законом. Спочатку гундяєвці Ореста Березовського тут втулили «тимчасову» ятку, яка незабаром перетворилася на намет, пізніше – дерев’яну капличку, а згодом – бетонну будівлю на понад 130 кв. метрів, яку українські послідовники  московського патріарха Гундяєва гучно назвали «монастирем».

Еволюція московського “МАФу”. Фото: РІСУ та “Вечірній Київ”.

Під час правління президента-українофоба Віктора Януковича, усупереч українському законодавству, дозвільні служби безпідставно та злочинно зареєстрували право власності на цей свавільний самобуд за московською церквою.

Від часу повалення режиму «регіоналів» українці через суд неодноразово намагалися скасувати ці незаконні договори та вимагали демонтажу незаконної забудови підмосковців.

Цікавий та яскравий факт, –  так званий «архімандрит Гедеон», насправді громадянин країни-агресора Харон Юрій Самуїлович, свого часу погрожував співробітникам Історичного музею, які виступали проти самовільної забудови, родовим прокляттям до сьомого коліна (дуже по-християнськи).

Після початку повномасштабного вторгнення росіян громадянин Харон неприховано перейшов на бік окупантів та утік на свою історічєскую родіну під крильце Гундяєва та Путіна.

Нагадаємо, що цю війну і всі злочини проти України та українців освятив та благословив московський патріарх Гундяєв, який є також патріархом і для так званої «УПЦ» (насправді  т.з. «УПЦ» то лише філія РПЦ в Україні).

Судова тяганини відносно знесення церквушкі підмосковців з «УПЦ» (РПЦвУ) тривала майже десятиріччя.

Сподіваємося, що у цій затяжній епопеї незабаром буде остаточну крапку і скандальний московський самобуд зникне з української землі. Перший рішучий крок зроблено.

Як повідомляє офіційний сайт МКІП,  14 вересня 2023 року, Північний апеляційний господарський суд підтвердив зобов’язання звільнити ділянку від незаконно збудованого «храму-МАФу» на території Національного музею історії України, розглянувши апеляційну скаргу Релігійної громади УПЦ МП Десятинний Храм на рішення Господарського суду міста Києва.

«Ще один осередок країни-агресорки в центрі Києва буде демонтовано! Шлях до переможного судового рішення був тривалим і складним. Самовільне захоплення представниками московського патріархату ділянки біля фундаментів Десятинної церкви почалося ще у 2008 році (від 2006 до 2008 р тут стояв намет, який формально не був будівлею, – прим. «УІ»). «Храм-кіоск» був побудований без жодних дозволів в буферній зоні пам’ятки ЮНЕСКО, де заборонене будь-яке нове будівництво. Самочинна будівля також кардинально порушила ансамбль історичного археологічного комплексу «Десятинна церква»», – зазначив т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

За його словами, на додаток до встановлених судом порушень пам’ятко-охоронного законодавства московські приспішники упродовж 14 років безкарно поширювали антиукраїнські наративи відверто працюючи на країну-агресорку.

«Це абсолютно справедливе рішення суду. Дякую юристам МКІП за проведену масштабну роботу. Дякуємо колегам з Національного музею історії України. Продовжуємо звільнювати українську землю від російської нечисті – на фронті і в тилу!», – наголосив Ростислав Карандєєв.

«Україна Інкогніта» сподівається, що судове рішення буде втілене у життя і московський «кіоск», що потворить та ґвалтує нашу історичну і культурну спадщину, буде стертий з лиця Української землі найближчим ж часом.