Головна > Новини > Московський гнійник на фундаментах Десятинної церкви нарешті видалили

Московський гнійник на фундаментах Десятинної церкви нарешті видалили

Про необхідність демонтажу зведеного у вигляді «церквушкі»  московськопатріархатного ларька, незаконно утуленого попами Гундяєва-Березовськкого на фундаментах найдавнішого українського храму йшлося майже десять років. Сама ж історія цього «нахаб-будівського» МАФу складає майже 20 років.

Але нарешті сталося!

Незаконна московська споруда нахабно утулена без будь-яких дозволів та погоджень в буферній зоні об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО,  у ніч на 17 травня нарешті була демонтована.

Служителі культу із т.з. “УПЦ”, та віддані Москві віряни вже несуть квіти до очищеної від МАФу-МП території. Фото: Синодальний інформаційно-просвітницький відділ УПЦ

Все було зроблено акуратно і миттєво. 16 травня  близько 22:00  Національна поліція перекрила всі проходи до території Національного музею історії України, на якій від 2005 р. бовваніє МАФ-МП. Після чого московськопатріархатий ларьок, який паства Гундяєва-Березовського чомусь облудно називала «храмом», оперативно демонтували.

Нагадаємо, що МАФ-МП мали ліквідувати ще у 2023 р., після того як Північний апеляційний господарський суд зобов’язав демонтувати незаконну споруду. Демонтаж мав здійснюватися «коштом особи, яка допустила правопорушення». Враховуючи, що така особа відсутня питання фінансування робіт «зависло».  Попередній бюджет робіт – експертиза, демонтаж та вивезення московського сміття становив 772 тисячі гривень.

Менш ніж за добу із моменту оголошення збору на рахунок демонтажу надійшло 870 тисяч гривень. Загалом до святої справи очищення серця українського християнства від московської виразки  долучилися 2266 людей.

Цікавий та яскравий факт, –  так званий «архімандрит Гедеон», насправді громадянин країни-агресора Харон Юрій Самуїлович, що господарював у незаконному ларьку, свого часу погрожував співробітникам Історичного музею, які виступали проти самовільної забудови, родовим прокляттям до сьомого коліна (дуже по-християнськи).

Після початку повномасштабного вторгнення росіян громадянин Харон неприховано перейшов на бік окупантів та утік на свою історічєскую родіну під крильце Гундяєва та Путіна.

Нагадаємо, що цю війну і всі злочини проти України та українців освятив та благословив московський патріарх Гундяєв, який є також патріархом і для так званої «УПЦ» (насправді  т.з. «УПЦ» то лише філія РПЦ в Україні).

Також нагадаємо, шо т.з. «УПЦ» досі не засудила позицію свого патріарха у війні Москви проти України. Нагадаємо, що Гундяєв, який і досі є патріархом для вірних т.з. «УПЦ» (РПЦвУ) неодноразово заявляв, що війна Росії проти України  «священною» і, відповідно, вбивства українців є святою справою. Собор т.з. «УПЦ», зауважимо, лише облудно «не погодився» з цією тезою, але засудити таку позицію свого духовного лідера не спромігся.