Головна > Без категорії > На Львівщині реставрують дерев’яну церкву XVIII ст. (фото)

На Львівщині реставрують дерев’яну церкву XVIII ст. (фото)

Як повідомляє офіційний сайт Львівської обласної військової адміністрації, Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА отримав дозвіл від Міністерства культури та інформаційної політики України на проведення реставраційних робіт на дерев’яному храмі собору Пресвятої Богородиці в с. Заболотці Золочівського району.

Реставрація церкви. Фото: Львівська ОВА

Минулого тижня підрядна організація «Креативна фабрика «Вікторія» розпочала їхнє виконання. Технічне завдання передбачає здійснення різного роду робіт, серед яких:

– відновлення дерев’яних конструкцій піддашшя, даху ризниці;

– влаштування дубових підвалин ґанку;

– відтворення покриття бань нави і бабинця;

– заміна непридатних частин зрубних стін;

– вогнезахисна обробка дерев’яних конструкцій;

– біовогнезахисна обробка ґонту; – інсектицидна обробка деревини;

– влаштування блискавкозахисту.

Храм є пам’яткою архітектури національного значення, а його зведення датується 1746-м роком.

Церква постала на місці старішої, спаленої татарами. Ктитором церкви був Северин Ревуцький, тогочасним парохом — Габріель Щесницький.

У 1961 (за іншими даними — у 1964 році) церкву при о. Петрі Костюку закрили для богослужінь, віряни ходили до церков сусідніх сіл Лугове і Пониковиця. При закритті церкви низку церковних реліквій було вивезено, зокрема унікальне рукописне Євангеліє XIII століття. Вірним храм повернули лише 1989 р.

Реставрація церкви. Фото: Львівська ОВА
Реставрація церкви. Фото: Львівська ОВА
Реставрація храму. Фото Львівська ОВА

У 2015  році церкву обстежили та прийняли рішення розпочати першочергові протиаварійні роботи з метою призупинити її руйнування. Впродовж 2015-2016 років за кошти обласного бюджету виконали першочергові реставраційні роботи, зокрема замінили аварійні підвали по всьому периметру будівлі, відреставрували та покрили ґонтом купол над вівтарною частиною храму та укріпили найбільш аварійну несучу стіну.