Головна > Новини > На Рівненщині перевірять стан збереження давніх храмів

На Рівненщині перевірять стан збереження давніх храмів

У Рівненській області почала роботу комісія Міністерства культури та інформаційної політики з перевірки стану збереження культових споруд – пам’яток національного значення.

Про знищений громадою “УПЦ” (насправді РПЦвУ) давній храм у с. Розваж нагадують лише картини та фотографії

Про це у Телеграмі повідомив голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш, передає Укрінформ.

«На Рівненщині почала роботу комісія Мінкульту з перевірки стану збереження культових споруд – пам’яток національного значення. Триватиме це до кінця червня, усю інформацію опрацюють та передадуть у міністерство», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, складається комісія із майже трьох десятків людей, зокрема урядовців, правоохоронців, посадовців, у тому числі й обласної ради та адміністрації. Подібного обстеження, як повідомили в управлінні культури та туризму, не було щонайменше 40 років. Перевірять не лише споруди, а й ділянки, де вони розташовуються, а також наявність цінностей, що становлять важливе значення для культури України.

За словами голови облради, в області є 44 пам’ятки національного значення. Також 163 об’єкти мають статус пам’яток місцевого значення. Ця перевірка стосується всіх конфесій, які користуються пам’ятками.

Нагадаємо, що в Україні ситуація із збереженням віруючими давніх храмів, якими користуються громадами є катастрофічною. Під облудним гаслом «церква – не музей!» віруючі і священики без жодних дозволів довільно перебудовують, а буває й просто нищать  храми, які є пам’ятками національного і місцевого значення.

На місці знищеного вірними московського патріархату давнього українського храму постав новороб у російському стилі

Зокрема на тій ж Рівненщині, в селі Розваж, до 2011 року, існувала унікальна пам’ятка сакральної архітектури – церква в ім’я св. Козьми і Даміана, побудована в 1781 році. Розміщений цей храм був на невеликому підвищенні. Проте у 2011 році церкву яка була пам’яткою архітектури національного значення, було зруйновано віруючими (звісно що Московського патріархату) аби на її місці поставити новий московський храм.